Mýto–Chotíkov 5:1 (2:0) – po opatrném úvodu měli blíž ke skórování domácí. Ve dvacáté minutě Veverka šanci spálil a chléb se začal lámat až po půlhodině hry. Špicl zneškodnil tutovku Dobrého a dorážku odvrátili na lajně zadáci. Nebezpečný útočník hostů byl nadále při chuti a ve 34. minutě se znovu vyznamenal mýtský gólman.

Slavoj vzal varování na vědomí a další dění bylo v jeho režii. Jiřinec poslal trestný kop nad břevno, Michal Huml mířil rovněž příliš vysoko a ve 40. minutě udeřilo! Veverka postupoval sám na gólmana a byl nedovoleně zastaven obráncem.

K úžasu všech aktérů i fanoušků viděl pouze žlutou kartu, ale herní trest na sebe nenechal dlouho čekat. Trestňák Kříže neudržel brankář Šlajs a Veverka rozvlnil síť – 1:0! Chvilku na to si na Jiřincův centr naběhl Kříž a jeho hlavička byla dostatečně razantní – 2:0.

Po přestávce zaskočený soupeř získal optickou převahu, ale po hodině hry se musel znovu bránit. Jiřinec nejprve vysunul Michala Humla a byl z toho roh. Vzápětí střílel Veverka a Šlajs měl opět plné ruce práce. Na druhý pokus ho pokořil Michal Huml a bylo to o tři branky. Okamžitě po rozehrání jásali příznivci Mýta počtvrté. Postaral se o to hlavou David Veselý.

Chotíkovští si v tu chvíli řekli, že horší to být nemůže. Vymanili se z defenzivy a Karlovec v 69. minutě snížil. Gólmana Špicla pak vystrašily další tři pozdravy severských kanonýrů. Na opačné straně zahodil další příležitost Veverka a jakožto zarytý slávista si od fanoušků vyslechl své. V 89. minutě přidal Slavoj pátý úspěch. Postaral se o něj Jiřinec precizně provedeným trestným kopem.

Sestava Mýta: Špicl, Kořán, Kalčic, Šobáň, Pěnkava, Císař, Kříž, Jiřinec, M. Huml, Veselý, Veverka (na střídání připraveni Štych, Bejček, Michal Ineman, T. Huml a Hruška).

O víkenduse Slavoj loučí s nepříliš povedeným podzimem na hřišti v Žákavě.

Související článek: Mýto drtilo Chotíkov