Slavoj nesmí přezimovat v klidu

Fotbalistům Mýta se závěr podzimu nepovedl. Prohráli těsně i v Sušici

JAN BASL

Mýto Nepodařený finiš v krajské 1. A třídě potvrdili fotbalisté Mýta v souboji s druhým celkem soutěže.

TJ SušiceSlavoj Mýto 2:1 (2:0). Po třech porážkách vyjížděl Slavoj k poslednímu podzimnímu zápasu. Chtěl se pokusit o překvapení, ale snaha vyšla naprázdno

Přitom začátek zápasu vypadal z pohledu hostů slibně. V desáté minutě se ocitl Bystřícký na hranici velkého vápna, jenže váhal ze střelou tak dlouho, až mu domácí obrana míč odkopla. O tři minuty později tentýž hráč promarnil přihrávku na Spěváčka, který byl úplně volný na levé straně šestnáctky. A tak přišel trest ve 20. minutě, kdy na hranici velkého vápna uklouzl Cafourek. Míče se zmocnil domácí hráč, jehož střelu Vaňátko neudržel a Vrhelova dorážka skončila za jeho zády 1:0! Ve 37. minutě se měnilo skóre podruhé a opět k nelibosti mýtských fanoušků. Po rohovém kopu Jecha vymetl hlavou šibenici Vaňátkovy svatyně Otta. Do konce poločasu se na výsledku i přes příležitosti na obou stranách nic nezměnilo.

Druhá půle začala náporem domácích a obrana Slavoje se párkrát zapotila. Když se po deseti minutách hosté z defenzivy vymanili, okamžitě udeřili. Po Křížově přihrávce střelou z hranice šestnáctky snižoval s pomocí tyče Švejda. Po kontaktní brance se Slavoj snažil o vyrovnání, ovšem další možnosti si vytvářeli domácí hráči, kteří je zahazovali svojí zbrklostí. Největší šanci Mýta deset minut před koncem po centru Fišera měl opět Švejda, jenže jeho volej skončil vedle branky Jarolíma. Zbytek zápasu si domácí pohlídali, a tak body zůstaly v Sušici

Sestava Slavoje Mýto: Vaňátko, Ulrich, Tomáš Huml, Cafourek, Auterský, Švejda, Petr Bejček, Kříž, Spěváček, Veverka, Tomáš Hatina (střídali Bystřický, Fišer a připraveni byli Kolařík, Březina).

Hlavním rozhodčím byl Antonín Liškutín z Plzně, asistovali mu Kulhánek a Kovářík. Zápas sledovalo 150 diváků, žluté karty 0:4 a vyloučení žádné.