„Z toho utkání jsem měl trošku strach kvůli okolním vlivům, jelikož Litvínov ještě nemá plnou jistotu záchrany,“ říká na úvod trenér Spartaku Jiří Schveiner.

Litvínov také začal velmi dobře. „V první desetiminutovce nás zatlačil, vypracoval si standardky a také se mu podařilo vstřelit úvodní branku,“ přibližuje dále Schveiner úvod zápasu. Hosté ale po obdržené brance srovnali hru a do konce první půle také vyrovnali skóre Širochmanem.

„Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme hrát vyloženě zezadu a na brejky. To nám perfektně vyšlo,“ pokračuje Schveiner. V 56. minutě se po dlouhém odkopu dostal do brejku Martin Vachník, svou šanci zužitkoval a poslal tak hosty překvapivě do vedení, 1:2. „Domácí najednou nevěděli, co mají hrát. My jsme pokračovali v dobré defenzivě a za pět minut jsme měli další příležitost. Vachník šel znovu sám na brankáře, ale tentokrát neproměnil. Kdybychom dali na 3:1, tak jsem přesvědčen o tom, že jsme tam vyhráli, tím jsem si jistý,“ říká rezolutně chodovský kouč.

Jenže to se nestalo, a tak v 74. minutě domácí vyrovnali. A opět ze standardní situace. „O přestávce jsem klukům říkal, že můžeme inkasovat branku pouze ze standardní situace, nebo po naší nějaké hrubé chybě. To se nakonec potvrdilo,“ říká Schveiner k situaci, kdy litvínovský Polomský z 25 metrů parádně zužitkoval přímý kop.

Domácí po vstřelené brance ožili a v závěru využili další standardní situaci, již třetí v zápase. „Dostali jsme tři branky ze standardek, což byla doteď spíše naše přednost. Byl tam trošku nedůraz ve vápně, prohráli jsme vzdušné souboje,“ zamýšlí se Jiří Schveiner.

Chodovští fotbalisté tak přesto, že v utkání vedli, odešli poraženi. Znovu se také přesvědčili, že se dá hrát s každým.
Navíc proti očekávání zamířili k utkání opět v silně zdecimované sestavě. „V pátek na tréninku jsme zjistili, že k dispozici nebude Svůra ani Joza, navíc se zranil Kočí. Takže jsme znovu odcestovali jen se třinácti hráči,“ přiblížil nelehkou, ale již prakticky tradiční situaci Schveiner, kterému tak na lavičce zůstal vedle náhradního brankáře pouze uzdravený Šustr, který však přece jen po absenci není v optimální kondici.

Navíc úzký kádr znovu nedovolil chodovské lavičce výrazněji zasáhnout do průběhu utkání. „Určitě jsme mohli více zpevnit defenzivu, ale hrajeme s tím, co máme,“ potvrzuje trenér Chodova.
„Na to, že jsme jeli k utkání ve třinácti lidech, tak zase musím pochválit hráče za bojovnost. Je jen škoda, že jsme to nedotáhli do konce,“ litoval Schveiner. „Bylo to smolné utkání, určitě jsme měli bodovat,“ uvedl závěrem.