Deník přichází s novinkou Gurmánský fotbal, díky které bude mapovat, na jaké dobroty a kulinářské speciality se mohou fanoušci kromě fotbalu a tradičních klobás na vybraných stadionech těšit.
Mapka fotbalových gurmánů bude v Deníku vycházet vždy ve čtvrtek.

A jaká je nabídka na tento víkend na šesti vybraných stadionech či hřištích Plzeňského kraje?

Mapa občerstvení.

Začněme v Plzni. Fotbalisté divizního Senka Doubravka hrají v sobotu s nováčkem soutěže FK Tachov a kromě atraktivního derby dvou týmů Plzeňského kraje se mohou diváci těšit na širokou nabídku všelijakých pochoutek.

„Největší zájem mezi fanoušky je o vyhlášenou krahuleckou klobásu,“ říká Jaroslav Pondělík, který přímo na hřišti Senka provozuje restauraci a stará se o žaludky fanoušků i hráčů.

Sortiment při utkáních Doubravky je ale mnohem pestřejší. Fanoušci si mohou pochutnat také na polévce či guláši, samozřejmostí je párek v rohlíku či pizza.

„Na sobotní utkání s Tachovem chystáme specialitu – ostré ďábelské tousty s mletým masem. A z polévek bude tentokrát zelňačka,“ doplňuje bývalý dlouholetý hráč Doubravky.

Svým jazykům nejsou macechou ani na Klatovsku. Domácí divizní celek Klatov hostí v sobotu Jindřichův Hradec a pro fanoušky je připravena tradiční klatovská klobása nebo párek v rohlíku. V nabídce pití nechybí zlatavý mok nebo točená kofola.

„Rodiče provozují hospodu na klatovském stadionu, takže mám všechny informace z první ruky. Pár fotbalů už jsem v životě navštívil a ochutnal i nějaké to jídlo, zejména pak klobásy. Když vezmu v potaz jejich velikost, chuť a cenu, v Klatovech jsou tyhle aspekty na výborné úrovni. Nechci si přihřívat polívčičku, ale klatovská klobása je vážně skvělá,“ rozplývá se fotbalista divizního celku Klatov Michal Lukeš.

Klobása je vyhledávanou pochoutkou také v Sušici. „Klobása je tady vyhlášená, dává si ji většina lidí, co přijde na fotbal. Fanoušci si mohou během utkání i mimo něj dát také pizzu. Oblíbený je také nakládaný hermelín, který mají lidé také velmi rádi,“ řekl Deníku sušický fotbalista Martin Kalný. Svéradická rezerva hraje v neděli s béčkem Dukly Janovice a k mání bude smažený sýr v housce.

Na bramborácích a langoších si naopak mohou pochutnat v neděli v Mrákově při utkání I. B třídy s Kozolupy, ve Štěnovicích chystají fanouškům na zápas se Svatoborem Hrádek klobásu a párek v rohlíku.

Dobrou chuť!