Starší dorost FC doloval tři body

Rokycany - Mladí rokycanští fotbalisté porazili Benešov těsně 2:1 a udržují si šanci na ligu.

21.10.2010

Ilustrační fotoFoto: Ivo Havlík

Divizní fotbalová sezóna dorostu 2010/2011 je výjimečná. Po jejím skončení budou republikové soutěže redukovány a do II. ligy by se mělo z divize dostat pět nejlepších mužstev. Taková je vize, která má být oficiálně schválena v nejbližších dnech.

Každopádně bude záležet na každém bodu, takže všechna utkání jsou pro kluky náročná. Potvrdila to i vystoupení FC v Husových sadech proti Středočechům.

Starší dorost: Rokycany zdolaly Benešov 2:1! Začátek zápasu domácím vyšel a hned v páté minutě mohl skórovat Giňa. Šanci neproměnil a o pět minut později svatyni Středočechů přestřelil Kroc. Hosté se začali osmělovat. V 11. minutě ještě nepotrestali zadáky Rokycan za jejich nedůslednost, ale v šestnácté už to bylo 0:1. Vyrovnání přišlo deset minut na to. Černý vysunul Sponera, jehož centr hosté odvrátili jen ke Krocovi, a ten se nemýlil!
Hned po poločase měl velkou šanci Šípek, ale hostující gólman měl opět navrch. V rozmezí 54. a 56. minuty své příležitosti nedotáhli do konce Sponer ani Pospíšil. O minutu později uspěchal řešení brejkové situace Černý. Když se neujala ani v 81. minutě střela Zemánka, začínali se domácí smiřovat s remízou. Pět minut před koncem však po úniku dvojice Sedlák- Sponer dotlačil do sítě Sedlák a zajistil FC důležité tři body. Rozhodující pro případný postup je totiž účinkování starších dorostenců!

Sestava Rokycan: Vrba, Vaščák (28. Pospíšil), Hlavsa, Veselý, Košík, Cibulka, Šípek (46. Teplý),Černý, Zemánek, Giňa, (35. Sponer), Kroc (81. Sedlák).

Mladší dorost: duel skončil smírně 1:1. V úvodu zápasu byli domácí lepším týmem a jejich snaha vyvrcholila velkou šancí Bendla po krásné kolmici Holečka. Byl z toho jen roh. Hosté se osmělili až ve 25. minutě, ale zakončovali nepřesně. FC ještě zazlobil před poločasem, kdy hezký centr Burketa hlavičkoval Vildman těsně vedle.

Hned v úvodu 2. poločasu potrestali hosté nedůsledné bránění rokycanských zadáků a ujali se vedení. Snaha domácích byla vyjádřena ranou Spěváčka do břevna a v 56. minutě se přízemní ranou prosadil Bron.
Sestava FC Rokycany: Marek, Holeček, Kroc, Burket, Král M. (41. Havlíček), Novák (65. Dobiáš), Bendl, Sedláček (70. Pfeifer), Vildman, Spěváček, Bron .