Strašice nezvládly přesilovku, dostaly hloupý gól

STRAŠICE - Opona fotbalového přeboru Rokycanska se zvedala ve Strašicích. Bafuňáři Spartaku vyšli vstříc soupeři z Mýta, jehož čekal druhý den turnaj v Praze–Hostivaři a termín posunuli.

26.8.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Strašice–Mýto B 2:2 (0:1) – hosté si museli v areálu Spartaku připadat jako Alenka v říši divů. během úvodních pěti minut totiž zadáci Slavoje spáchali tři minely, které snad nešly nevyužít. Jenže strašičtí bombeři (Hrabák, Lazebník, atd.) se předháněli v zahazování příležitostí. Mýtští si přece jen uvědomili, že jim bodový zisk nepřistane bez práce a postupně zvedali hlavy. Ve 25. minutě Šafarčík otevřel skóre a do konce poločasu byli hosté aktivnější. Martin Kovář orazítkoval břevno a dvakrát se vyznamenal gólman Paur.

Po obrátce ještě Slavoj sladce spal a Sovadina toho využil k vyrovnání ve 47. minutě. O deset minut později musel nedobrovolně do sprch mýtský Zavřel a Strašičtí zahájili přesilovku. V 72. minutě střídal Klír a hned pět minut na to vlétl do skrumáže, aby překonal gólmana Nového. Místo pojištění těsného náskoku se však Spartak zbytečně stáhl do defenzivy a v 87. minutě přišel zákonitě trest. Obránci Strašic se nechali obrat o míč a centr proměnil zkušený David Veselý s pomocí tyče ve vyrovnání na konečných 2:2.

Podívejme se na sestavy obou mužstev:
Strašice: Paur, Benďák, Harčarik, Karel Sedlák, Cvan, Šlapák, Dolanský, Štych, Lazebník, Sovadina, Hrabák (střídali Klír, Krákora, Jiří Sedlák).
Mýto B: Nový, Michal Huml, Zavřel, Šafarčík, Veselý, Toncar, Dongres, Petříček, Ineman, Kovář, Chytrý (střídali Dytrych a Tomáš Huml).

26.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Dobřívští házenkáři uspěli dvakrát

Na snímku hlasoval Plzeňan Marian Bradáč, který v jedné z komisí také zasedal coby místopředseda.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Policie pátrá po Petru Šlehoferovi z Rokycan

Rokycany – Kriminalisté z oddělení obecné a hospodářské kriminality Rokycany pátrají po hledaném muži, na kterého byl soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Rokycany – Probační a mediační služba Rokycany připravila na čtvrtek Den mediace.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.