Horažďovice–FC Rokycany 1:3 (0:1) – hned ve třetí minutě se ocitl ve slibné šanci Fiala, ovšem míč mu odskočil do autu. Vzápětí se rozběhl k dalšímu útoku Kohout a Mračkův pokus (tečovaný zadáky) přistál v síti – 0:1. Protivník reagoval až po čtvrthodině hry, kdy centr proletěl celou šestnáctkou a byl z toho roh. Po jeho rozehrání zabránil na lajně vyrovnání Mraček! Rokycany vzaly varování vážně a Fialův nadějný brejk zastavili zadáci nedovoleným zákrokem, jenže se sudím Kohoutem to ani nehnulo. Po Scheinherrově pasu vypálil Mraček těsně nad břevno a jinou příležitost už si borci FC nevypracovali.

Výrazně k tomu přispěla skutečnost, že rozhodčí posuzoval téměř všechny souboje v neprospěch hostů. Soupeř náklonnosti arbitra naštěstí nevyužil, se všemi nesmělými střelami si Vild poradil.

Ochránce svatyně FC se pořádně zapotil až v 52. minutě při úniku po pravém křídle. Od šedesáté minuty však naši vyslanci přidali na obrátkách a výsledek se dostavil. Korelusovu hlavičku odvrátil obránce a hned na to Procházka po rohovém kopu zvyšoval stav na 2:0. Škoda, že Fiala nedotáhl do úspěšné koncovky dva brejky.

V 69. minutě totiž muž v černém nařídil diskutabilní penaltu proti FC a Horažďovice ožily. Naděje na zisk bodu jim svítila ale jen pár minut, protože závěr byl pod taktovkou FC. Dělovky Koreluse, Kohouta a Fialy svištěly nad břevnem. Až v nastaveném čase, kdy se domácí gólman zapojil do zoufalé a marné ofenzivy, se míče zmocnil Tobrman a přes celé hřiště zařídil třetí branku Rokycan.

V sobotu vydařená podzimní část (jediný zástupce okresu je na třetí pozici) vrcholí. Loučení to nebude pro FC jednoduché, protože kope od 13.30 hodin v Doubravce proti suverénnímu Sencu. Výhodou Rokycan je, že nemá skutečně co ztratit.