Před třemi lety se perfektně seřízený stroj zadrhl. Vidle do jeho soukolí hodil covid a přestávka byla nepříjemně dlouhá. Už loni se zdálo, že setkání bude oprášeno, jenže se tak stalo až letos. Při ohlášené derniéře, což sice Růžička několikrát potvrdil, ale pořád je částečně nahlodaný, zda to nezkusit i v roce 2024.

Vraťme se ale na palubovku střední školy. kde si oficiální loučení nenechalo ujít šest družstev. Program dvacátého ročníku byl maximálně spravedlivý. Tříčlenné skupiny, z nichž vítěz postupoval přímo do semifinále a zbývající tandem absolvoval kvalifikaci o místo na výsluní.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Skupina A: mezi elitní kvarteto šla přímo Veselá. Zdolala Stroje 5:4 a po remíze 1:1 se Svojkovicemi jí v prvenství nezabránil ani neúspěch při penaltách o druhý bod. Svojkovice totiž podlehly Strojům 0:4. Veselá měla na kontě čtyři, Stroje tři a Svojkovice dva body.

Skupina B: Repre (s převahou hráčů Radnic) pokořily růžovoučké Sexybonbonky 1:0 a po remíze 1:1 s Totalgymem získaly druhý bod při penaltové loterii. Sexybonbonky neuspěly ani s Totalgymem v poměru 3:6 a a s nulou na kontě byly poslední. Repre vykopalo pět a Totalgym čtyři body.

V krátké přestávce Růžička pod křídly Ruza agency poděkoval všem držákům, kteří sešlost zvládali se železnou pravidelností. Nechyběly u toho slzičky, jenže to už ostrý hvizd rozhodčích zval aktéry znovu na bojiště.

Proti Jiskře Domažlice naděje SKB (v černém) dvakrát přesvědčivě vyhrály.
Rokycanští benjamínci drtili pod koši Chody, ale na Plzeňany neměli

Kvalifikace: papírové prognózy se naplnily a favorité nezaváhali. Totalgym versus Svojkovice 5:1, Sexybonbonky - Stroje 2:1.

O 5. místo: Stroje (základ tvořily Příkosice) si spravily chuť a porazily Svojkovice 5:2.

Semifinále: dvě dramatická, ale férově vedená utkání skončila nejtěsnějším rozdílem. Totalgym zdolal Veselou 1:0 a Sexybonbonky trochu nečekaně přehrály Repre 2:1.

Při dalším mistrovském turnaji nestačili domácí (v zeleném) jen na suverénní Talent Plzeň.
Starší žáci Házené Rokycany uspěli doma dvakrát

O 3. místo: Repre si spravilo náladu vítězstvím 2:0 s Veselou.

Finále: Totalgym se dál vezl na vlnách euforie a odnesli to borci v růžovém. Sexybonbonky inkasovaly šest gólů v řadě a až ke konci přikrášlily výsledek na 6:2 ve prospěch zkušenějšího Totalgymu.

Tečka za turnajem: vyhlášení výsledků se znovu neobešlo bez emocí. Nikoliv při rozdávání masitých a tekutých cen, ale spíše při odměňování nejlepších jednotlivců (v brance Martin Wohlmuth, v poli Jaroslav Mraček) a zejména během slov díků. Růžička si vážil podpory rodiny i přátel, kteří si předvánoční sobotu vyhradili pro pobyt v hale. Nezapomněl ani na skvělý servis v bufetu a to už mu mikrofon vzal Wohlmuth, aby učiteli a muži, který Vajnachtenu vtiskl neopakovatelnou podobu, za všechny aktéry vyslovil krátké a upřímné: „Děkujeme!“