Třetí Sušice si přijela do Rokycan pro výhru

Rokycany - V drtivém začátku získali hosté dvoubrankový náskok. Hra se postupem času vyrovnala, ale střelecké štěstí se drželo pouze soupeře

11.11.2015

Ilustrativní fotoFoto: Deník

Nedělní odpoledne a téměř jarní počasí přivítalo v Husových sadech diváky předposledního kola podzimní části krajského přeboru mužů. Za rezervou Rokycan přijela ambiciózní Sušice. Domácí borci, kterým chyběli zranění Sefzig, Jedlička, Blecha a zaneprázdněný Tobrman, neměli proti zkušeným hráčům TJ šanci.

FC Rokycany B TJ Sušice 0:5 (0:3)

Sušice udeřila již v prvních minutách plnou silou. Tým, který je po 14 kolech na třetí příčce průběžné tabulky, využil šanci už ve 4. minutě, kdy se do sítě za Wohlmutovými zády trefil Jiří Kysilka. Ve 12. minutě svítil na ukazateli výsledek 0:2, když se střelecky prosadil kapitán hostujícího týmu Radek Kočí. Domácí hráči byli dvěma rychlými góly vyvedeni z konceptu a bylo to na jejich hře vidět.

V 17. a 18. minutě zlikvidoval svými zásahy Martin Wohlmuth dvě stoprocentní šance sušického útočníka Vrhela. Ve 25. minutě zastavil Šafář nedovoleně Kočího. Po přímém kopu Vrhela zahrávali hosté tři rohové kopy za sebou. Poslední střílený centr zazvonil o bližší tyč rokycanské svatyně.

Kromě sporadických výletů na polovinu soupeře se hrálo prakticky jen na jednu bránu. Na Wohlmutha se valila jedna útočná vlna za druhou. Jen díky jeho úspěšným zákrokům nebyl sušický brankostroj ještě úspěšnější. Teprve po půlhodině hry se domácí borci oklepali a začali soupeře napadat. Ve 34. minutě musel brankář Gill poprvé zasahovat proti střele, která mířila mezi jeho tyče. Míč vyrazil a stihl ho napodruhé sebrat před dobíhajícími útočníky FC.

Ve 36. minutě skočil Černý před brankovou čarou do střely Vrhela. Míč se odrazil ke Kočímu, ale ten mířil vysoko nad. Ve 39. minutě bylo hůř. Vrhel dostal přihrávku na křídlo, utekl Trnkovi a poslal centr přes šestnáctku Králíkovi. Ten si míč zpracoval na prsa a obloučkem přehodil vybíhajícího Wohlmutha. Sušice vedla už 3:0. Tento stav vydržel až do přestávky, přestože hosté v posledních minutách poločasu zahrozili Kočím a zahrávali ještě další rohový kop.

Ve druhém poločase už byla hra vyrovnanější. V 55. minutě to byli domácí, kdo zahrával tři rohové kopy za sebou. Jenže ani z jednoho branku nevytěžili. V 64. minutě sklidil potlesk přihlížejících diváků Jakub Kořínek, který sebral míč při rozehrávce hostů a přesprintoval přes celé hřiště až před sušickou branku. Bohužel už mu nezbyly síly na přesnější zakončení a střela mířila příliš vysoko. O minutu později uviděl od hlavního sudího Špotáka Havlíček jedinou žlutou kartu v zápase za faul na Kočího. Po rozehrání hosté vybojovali další tři rohové kopy.

V 73. minutě pálil Šafář zblízka pouze do brankáře Gilla. Před koncem zápasu poslal sušický trenér Jan Staněk na trávník čerstvé síly v podobě střídajících Hubáčka, Hájka, Čaneckého a Bachroně a Sušice opět získala převahu. V 82. minutě se po závaru před bránou trefil Vrhel. Přestože se Rokycanští snažili až do samotného závěru, Gilla v sušické bráně se jim překonat nepodařilo. Naopak, byl to sušický Vrhel, který se v 87. minutě dostal prostředkem až před rokycanskou bránu. Wohlmuth sice míč tečoval, ale ten se zůstal točit u brankové čáry, odkud ho Vrhel napodruhé dopravil za lajnu.

V samotném závěru se dostal do šance hlavou z úhlu domácí Abrt, ale Gill dokázal špičkami prstů přesměrovat dráhu míče mimo. Po devadesáti minutách hry ukončil hlavní sudí zápas za stavu 5:0 pro Sušici.

V posledním kole podzimní části krajského přeboru mužů čeká na rezervu Rokycan výlet na trávník do Horšovského Týna.

Sestava Rokycan: Wohlmuth Trnka, Král, Šafář, Havlíček, Kroc, Jiří Kořínek (78. Škarda), Jakub Kořínek, Černý, Abrt, Pfeifer.

11.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
KLUCI ZE ZŠ JIŽNÍ PŘEDMĚSTÍ (černé dresy) vyhráli včera okresní finále ZŠ v házené. V semifinále zdolali vrstevníky  z  devítiletky TGM (v modrém) 5:4.

Jižní předměstí mělo pevné nervy

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Házenkáři učinili z poháru s Duklou parádní podívanou

Rokycany – Třetí kolo Českého poháru se v úterním večeru proměnilo v obrovský svátek házené!

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Břasy - Prezident dekoroval obec Břasy prezidentskou stuhou a poté z rukou starosty Miroslava Kroce převzal dárek v podobě regionálních potravin a výrobků.

Mirošov - TřeŤáci z mirošovské devítiletky vyrazili ve středu dopoledne na dopravní hřiště v Rokycanech. Kluci a holky si vyzkoušeli jak samotnou jízdu na kole nebo koloběžce, tak i své znalosti v učebně.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.