POUZE JEDNO KOLO

Naši zástupci v divizi (Rokycany a Mýto), krajské 1. A třídě (Radnice, Rokycany B) i české lize dorostu (Rokycany) stihli jen jedno jarní kolo. Pak už následoval zákaz činnosti, i když při původních 100 účastnících to vypadalo ještě nadějně. Jenže další omezení na 30 aktérů a posléze naprosté utlumení znamenaly konec nadějí.

Zítra se sejde výkonný výbor FAČR a uvidíme, jak zareaguje…

UMĚLKA V AREÁLU FC

Na pořádnou zátěž se připravuje i nový umělý trávník v Husových sadech. O průběhu investice jsme psali spíše z pohledu finančního, takže zde si připomeneme harmonogram výstavby.

„První operací bylo stržení přírodního trávníku. Byl množstvím tréninků i zápasů pořádně poznamenaný,“ vrátil se do listopadu loňského roku Pavel Jiřinec. Představitel společnosti TSP Plus odvedl se svými zaměstnanci perfektní práci. Po přerovnání plochy následovalo uložení drenáží a závlahového systému i výstavba osvětlení.

Doslova nekonečné bylo pokládání štěrkových konstrukčních vrstev a projekt obsahoval také nové zábradlí, záchytné sítě za brankami, atd. Díky příznivému počasí mohlo už na sklonku února a v březnu dojít k finální operaci. Položení a upevnění moderního umělého trávníku. Pochopitelně, že nádherný kout areálu obsahuje i branky a čeká se jen na nové střdačky a uvolnění činnosti.

Akce za třináct milionů korun je výrazně podpořena dotací z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Rokycany se podílely ´jen´ necelými čtyřmi miliony korun.

NOVÁ PLOCHA PRO DĚTI

Ve výčtu novinek nelze zapomenout na úpravu prostoru za travnatým hřištěm. Občas sloužilo jako parkoviště, ale dnes už se zelená a využívat ho bude především mládež, Vždyť rozměrově to vyšlo na 70 x 40 metrů.