Na rokycanském trávníku se ve dvou kategoriích utkalo celkem čtrnáct týmů. V obou skupinách jasně dominovali žáci ze ZŠ Čechova. Díky vítězství postupují do krajského kola.

Největší turnaj v kopané pro základní školy letoškem vstoupil do 15. ročníku. Ujít si ho kromě domácích devítiletek nenechaly ani mnohé mimorokycanské. Týmy byly rozdělené do dvou kategorií A (1.- 3. třídy) a B (4.-5. třídy). I když silnější zastoupení měla druhá skupina, ani v té méně početné to na kvalitě hry rozhodně nebylo znát. „Díky tomu, že už je vybudovaná tradici, myslím, že úroveň jednotlivých utkání byla opravdu dobrá," sdělil spoluorganizátor akce a ředitel Domu dětí a mládeže Rokycany Karel Vodička.

Ve finálovém zápolení skupiny A se utkali Dobřívští se žáky ze ZŠ Čechova. Nakonec si prvenství vybojovali Rokycanští. Druhé místo obsadili jejich soupeři a třetí příčka patřila Mirošovským. Čtvrtí se umístili Stupenští, za nimi byly děti ze ZŠ TGM a mladší kategorii uzavíraly Volduchy.

Zápas o zlato v kategorii B však patřil výhradně místním fotbalistům. V bitvě se oproti žákům z TGM opět více prosadili mladí z Čechovky. Na třetí příčce se blýskly sportovci z Hrádku. Bramborová medaile pak zbyla na Strašické. Pátou pozici obsadili Radničtí, šestou Zbirožští, sedmou Stupenští, osmou Mýtští.

Vítězové obou skupin, tedy kluci ze ZŠ Čechova, postupují do krajského kola. „Doufám, že budou i nadále okres dobře reprezentovat," uzavřel Vodička.