V brance Viktorie se poprvé letos představil Matúš Kozáčik, který odchytal celý zápas. Do pole pak poslal trenér Pavel Vrba do každého poločasu jinou desítku hráčů.

V první půli Viktoria držela se soupeřem krok, hra v poli byla vyrovnaná, ale do přímého ohrožení branky soupeře se Plzeň vinou nepřesné předfinální i finální přihrávky nedostávala. První slibnou příležitost měl až v závěru prvního poločasu Kopic, ale nemířil přesně.

Salcburk si vytvořil několik brankových příležitostí a dvě z nich po střelách z hranice šestnáctky proměnil.
Ve druhé půli Viktoria nezvládla defenzivu – nezachytávala se s rychlými a technickým hráči Salcburku, kteří se prosazovali jednoduchou kombinační hrou a kolmými přihrávkami za obranu soupeře.

Fotbalisté Viktorie vinou nepřesné hry a laxního bránění ztráceli míče a Salcburk je za jejich chyby trestal.

Rad Bull se v úvodu druhého poločasu v rozmezím sedmi minut dvakrát prosadil díky trefám Dabbura a Hwanga a zcela ovládl hru.

Pátý gól přidal v 66. minutě Haidara a zápase proměnil v exhibici Salcburku, který mohl přidat další góly. Brankář Kozáčik ale několikrát svůj tým podržel nebo střelci rakouského šampiona neměli přesnou mušku.
Hra Viktorie byla po výborném výkonu ve středu proti semifinalistovi Ligy mistrů FC Basileji tentokrát velkým zklamáním - lídr české ligy dostal od Salcburku pořádnou lekci.

Hlasy po utkání Viktoria Plzeň - Red Bull Salcburk

Asistent trenéra Viktorie Dušan Fitzel: „Výsledkově jsme utkání se Salcburkem nezvládli. Jsme ve fázi přípravy, kdy pro nás výsledky nejsou zase tolik směrodatné. Sledujeme hráče, jak pracují v určité fázi únavy, zkoušíme a během tréninků tvrdě makáme na tom, abychom byli správně nachystáni za necelý měsíc, kdy nás čeká Partizan Bělehrad a start domácí soutěže. I tento zápas si však interně důkladně zhodnotíme a hráčům své řekneme.“

Kapitán Viktorie Roman Hubník: „Zápas jsme prostě nezvládli výsledkově, ani herně. Nemá cenu se na nic vymlouvat.“

Záložník Tomáš Hořava: „Konečný výsledek nás všechny samozřejmě štve. Tolik branek prostě dostávat nesmíme. Nepřeceňovali jsme výhru nad Basilejí, teď nebudeme dělat závěry ani z tohoto zápasu. Samozřejmě si vše vyhodnotíme, rozebereme chyby, ale hlavně se budeme dát koncentrovat na přípravu, kvůli které jsme tady.“

FC Viktoria Plzeň – Red Bull Salcburk 0:5 (0:2). Branky: 25. Schmid, 44. Minamino, 49. Dabbur, 56. Hwang, 66. Haidara.

Viktoria – I. poločas: Kozáčik – Řezník, Hubník, Piroch, Limberský – Hrošovský, Čermák – Kopic, Kolář, Zeman – Chorý.

II. poločas: Kozáčik – Havel, Živulič, Hájek, Kovařík – Hořava, Ivanschitz – Petržela, Bakoš, Pilař – Krmenčík.

Salcburk - I. poločas: Coronel – Dembele, Ramalho, Onguene, Ulmer – Leitgeb – Yabo, Berisha – Schmid – Minamino, Gulbrandsen.

II. poločas: Coronel – Lainer, Meisl, Caleta-Car, Farkas – Samassekou – Haidara, Mwepu – Schlager – Dabbur, Hwang.