Trenér Pavel Vrba hodně zamíchal sestavou. V obraně téměř nezůstal kamen na kameni a ze základní čtyřky beků nastoupil pouze Radim Řezník. Na levou stranu zálohy se vrátil uzdravený Jan Kopic a na hrotu dostal šanci pohárovými bitvami ošlehaný Marek Bakoš. Sázka na čtyřiatřicetiletého slovenského útočníka se Vrbovi vyplatila už v 6. minutě, kdy Bakoš otevřel skóre zápasu po centru Jana Kovaříka pravačkou z levé strany. Viktoria vycítila šanci a zaskočené Portugalce přehrávala. Na branku Sportingu však vystřelila jen jednou, když to z dálky zkoušel Zeman jen doprostřed branky.

Hosté zahrozili až ve 39. minutě po centru Bruna Fernandese před malé vápno sklepával míč Dost k nehlídanému Ruízovi, který z pěti metrů minul levou tyč plzeňské branky. Před poločasovou přestávkou předvedli pohlednou kombinaci Bakoš s Kovaříkem, jehož střílený centr zlikvidoval gólman Rui Patricio.

Výhra 2:1 nad Sportingem Lisabon na postup nestačila.

Krátce po půli Sporting zahodil tutovku Acuňa střelou z malého vápna nad Hruškovu branku, akci předcházela nastřelená tyčka svatyně Viktorie. Sporting vyrovnal hru, ale skóre zůstávalo stále 1:0 pro Plzeň. V 63. minutě se Plzeň dostala do brejku a Kovaříkův centr poslal Havel hlavou těsně nad břevno. O minutu později to už Viktorii vyšlo. Havel zprava přihrál do vápna na nabíhajícího Bakoše, který střelou k levé tyči zvýšil vedení Viktorie na 2:0.

Od té doby tempo zápasu udávala opět Viktoria, ale vyloženou šanci si už nevytvořila. Sporting se dostal do kloudné šance až v 80. minutě, ale Martinsovu střelu Hruška vyrazil. Minutu před koncem normální hrací doby vyřešila obrana Viktoria závar před Hruškou. V 90. minutě rozhodčí Stieler pískl penaltu po souboji Řezníka s Dostem. Míč si na  značku pokutového kopu postavil sám faulovaný hráč, ale Hruška jeho střelu do středu branky vyrazil nohou! Jeho zákrok zachoval Viktorii šanci na prodloužení zápasu.

V nastaveném čase byl lepší Sporting Lisabon. Blízko gólu byl Ruíz, jehož pokus hlavičkou vyrazil Hruška nad břevno. Hosté se dočkali v poslední minutě prvního poločasu prodloužení. Na roh si nejvýš vyskočil Battaglia. V té chvíli Plzeň potřebovala k postupu vstřelit dvě branky.

Viktoria se tlačila do útoku. Pokusu Hejdy chyběly centimetry, střelu Petržely Rui Patricio vyškrábl na roh. Dramatické utkání tak skončilo 2:1. Viktoria Plzeň v evropských pohárech končí, Sporting Lisabon bude při pátečním losu vyhlížet čtvrtfinálového soupeře. Plzeňští fotbalisté přesto sklidili ovace a skandování „Kluci děkujem“.

Poločas: 1:0. Branky: 6. a 64. Bakoš – 105. Battaglia. Diváci: 9370.

Viktoria: Hruška – Havel, Řezník (105. Hejda), Hájek, Kovařík – Hořava, Hrošovský – Zeman (100. Petržela), Kolář, Kopic – Bakoš (83. Krmenčík).

Sporting:  Rui Patricio – Coentrao, Mathieu, André Pinto, Petrović (65. Piccini) – Battaglia, Bruno Fernandes – Acuňa (76. Montero), Ruíz (100. Ribeiro), Martins – Dost.