Poprvé se v letošní sezoně mohli opřít o výhodu domácího prostředí. Po dlouhé rekonstrukci stadionu oslavili fotbalisté Přeštic návrat před vlastní fanoušky vítězně. Svěřenci hrajícího trenéra Václava Uzlíka zdolali v rámci 26. kola nejvyšší krajské soutěže bojovné Nýrsko 3:2.

Rapid – Vejprnice 0:4

„Po celé utkání jsme byli aktivnější, fotbalovější a dokázali jsme vstřelit několik gólů. V první půli jsme hráli opravdu velmi dobře, v té druhé se utkání spíše dohrávalo," řekl s úsměvem na tváři trenér vejprnické Slavie Jiří Šámal.
Poločas: 0:3. Branky: 21. a 35. Tomáš Lhotka, 31. Robert Křen, 55. Patrik Bárta. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 2:3. Diváci: 43.

Rapid: Kovařík – Šindelář, Nový, Buček, Tarhaj (64. Poláček), Hajšman, Čupalka, Harmady, Žák, Matějka, Filipčík (64. Janoch). Trenér: Jaromír Mysliveček.

Vejprnice: Vavrík – Bárta (82. Frémund), Heindl, Rada (66. Havránek), Kýček, R. Křen (56. Kolář), Mašek, Davídek (76. Puhlovský), Lhotka, Paul, Daniel Křen (82. Svoboda). Trenér: Jiří Šámal.

Lhota – Luby 2:0

„Musím kluky pochválit, protože proti houževnatému soupeři byli celý zápas fotbalovější a svůj výkon korunovali vítězstvím," hodnotil zápas spokojený trenér Lhoty Josef Humeník.
Poločas: 1:0. Branky: 35. a 64. z penalty Fiala. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 2:5. Diváci: 100.

Lhota: Böhm – Adam Král, Zelenka, Černý (87. Záhrobský), Horník, Hucl, Šefl (74. Nový), Šroubek, Kohout, Fiala, Petrželka. Trenér: Josef Humeník.

Luby: Hromada – Křížek, Voráč, Vejskal, Šleis (84. Matěj Pivoňka), Raišl, Čipera, Hora (78. Michal Pivoňka), Bureš (72. Bíško), Čížek, Švec. Trenér: V. Smolík.

Zruč – Svéradice 4:1

„Jsem spokojený s výkonem i výsledkem. Proměňovali jsme šance, což se nám minulé zápasy příliš nedařilo. Nezbrzdilo nás ani brzké vyloučení stopera, o to víc si bodů vážíme," okomentoval důležitou výhru kouč Zruče Petr Řezáč.

Poločas: 2:0. Branky: 22. a 71. Kepka, 35. a 48. T. Jelínek – 82. D. Klas. Rozhodčí: Šlajs. ŽK: 1:1. ČK: 30. Pavel (Zruč). Diváci: 80.

Zruč: Klik – Pechman, Haidlmayer (85. Mastný), David Král, Korelus, Polák, Tomáš Jelínek, Pavel, Kepka (79. Hucl), Fryček, Tobrman. Trenér: Petr Řezáč.

Svéradice: M. Soukup – Prokopec, Brůha, Jiřinec, Beránek, Vachuška, Krejčík, Heřman, S. Makovec, Benedikt, D. Klas. Trenér: Vlastimil Beránek.

Přeštice – Nýrsko 3:2

„Začali jsme dobře a vytvořili si několik šancí, ale bohužel jsme proměnili jen jednu. Poté soupeř vyrovnal a jasně nás přehrával. Do poločasu pak zaslouženě skóre otočil. Ve druhé půli jsme ale hráli tak jako na začátku zápasu a nakonec dvěma góly dotáhli zápas do vítězného konce," uvedl vedoucí Přeštic Pavel Bočan.

Poločas: 1:2. Branky: 17. a 87. P. Bešta, 59. Lambor – 34. Brož, 44. Bastl. Rozhodčí: König. ŽK: 2:1. Diváci: 150.

Přeštice: Kašpar – Duchek, Krušina, Lecjaks, J. Přibáň (76. Zdeněk), Lambor, Blahoudek, Sýkora, Pavlík (67. Jáchim), T. Přibáň, P. Bešta. Trenér: Václav Uzlík.

Nýrsko: Timoschenko – Eliáš, Kotlan, Výtisk (30. Pavlík, 63. Jarko), Kohout, I. György, T. György, Antonovics, Bastl, Lužný, Brož. Trenér: Karel Kalivoda.

Petřín – Holýšov 4:2

„První půle byla z naší strany velmi dobrá a nebýt brankáře Holýšova, který u nás v minulosti chytal, bylo by skóre daleko vyšší. Ve druhém poločase už to bylo o trošku horší, ale i tak si myslím, že jsme měli utkání pevně ve svých rukou," shrnul duel Radek Vodrážka, trenér vedoucího Petřína.

Poločas: 2:0. Branky: 16. a 56. Bendl, 25. Vohrna, 87. Šimáně – 68. Vnouček, 89. Kraus. Rozhodčí: Bureš. ŽK: 0:1. Diváci: 60.

Petřín Plzeň: Pfleger (82. Hrabačka) – Zoubek, Papáček, Zoubek (46. Trojovský), Bendl, Bednář, Levý (46. Světlík), Škarda, Vohrna, Lisý, Motl, Šulc (62. Šimáně). Trenér: Radek Vodrážka.

Holýšov: Řezáč – Zavadil, Levička, Baxa, Dostálík (65. Vnouček), Černohorský (46. S. Staněk), Majlát, Šobr, Valachovič, Jeniš (67. Kraus), Zelený. Trenér: K. Míčka.

Rokycany B vs. Chotíkov 2:5

„Jeli jsme na hřiště posledního týmu tabulky, a tak jsem apeloval na hráče, aby nic nepodcenili. Dostali jsme se relativně brzy do dvougólového vedení, ale pak jsme polevili a nechali soupeře snížit. Stejný obrázek byl k vidění i ve druhém poločase. V závěru jsme ale dali další dvě branky a nakonec celkem jasně zvítězili," řekl kouč Chotíkova Petr Nykles.

Poločas: 1:2. Branky: 39. Pfeifer, 63. Mourek – 50. a 78. Martin Matas, 19. Vlnař, 24. Kluska, 85. Rozboud. Rozhodčí: Žák. ŽK: 1:0. Diváci: 60.

Rokycany B: Wohlmuth – Koc, Sefzig, Holek, Kouřil (64. Stejskal), Brož, Pliml, Kořínek, Varga, Lev (78. Laubr), Pfeifer (54. Mourek). Trenér: Michal Veselý.

Chotíkov: Vojáček – Forman, Kluska, Štverák (41. Černý), Kadlec (72. Rozboud), B. Buchta, D. Míka, M. Míka, Matas, Kučera, Vlnař (82. Voves). Trenér: Petr Nykles.

Rozvadov vs. Domažlice B 0:4

„Jsme rádi, že jsme potvrdili dobrý výkon z minulého kola proti Zruči. Hlavně v prvním dějství jsme podali velmi kvalitní výkon a dařilo se nám i v koncovce," uvedl o utkání v Rozvadově asistent (v zápase proti Rozvadovu trenér) rezervy Domažlic Antonín Vlček.

Poločas: 0:3. Branky: 20. a 30. Javorský, 25. a 47. Bárta. Rozhodčí: Mazán. ŽK: 1:0. Diváci: 70.

Rozvadov: Žipaj – Janda, Kabourek, Horáček, Skopový, Žemlička, Šácha, Mráček, Jan Viterna, Michal Slowik, Čížek. Trenér: Zdeněk Slowik.

Domažlice B: Bratanič – Žák, Hojda, Kadlec, T. Korelus, Falout, Bárta (73. T. Lešek), Javorský (78. Sova), Waldmann, Brožík, Kalný. Trenér: Antonín Vlček.

Stříbro – Bolevec 6:1

„Po zranění se vrátil brankář Dolejš a jako by se hráčům vrátila stará forma. Odehráli jsme jednoznačně nejlepší zápas v sezoně. Pochvalu zaslouží všichni hráči," zhodnotil demolici Bolevce trenér Baníku Stříbro Josef Aubrecht.

Poločas: 3:0. Branky: 13. a 49. Bůžek, 8. Pleško, 14. Šnaider vlastní, 64. Mráček, 68. Hřebík – 64. Štolle. Rozhodčí: Petrželka. ŽK: 0:2. Diváci: 103.

Stříbro: Dolejš – Zaoral, Ulč, Pavlas, Hřebík, Dyk, Mráček, Pleško, Tůma, Kohut (73. Petrlák), Bůžek (55. Brácha). Trenér: Josef Aubrecht.

Bolevec: Körner – Bublík, Šanoba, Šnaider (46. Ficu), Humpál, Pelnář, Štolle, Zítek (75. Hackr), Hibler, Greif, Fryček. Trenér: Michal Bublík.