Nepopsatelná radost zavládla v neděli před dvacátou hodinou ve sportovním areálu TJ Volduchy. Fotbalisté, kteří v okresním přeboru nestačili jen na zálohu Slavoje Mýto, si v baráži zajistili postup do krajské 1. B třídy! Vracejí se do ní přesně po deseti letech.

TJ Volduchy Baník Zbůch 4:1 (1:0) po prodloužení, na pokutové kopy 3:1.

Vítej, 1.B třído

Co se zdálo být po úvodním duelu ve Zbůchu nemožné, je nyní skutečností! Volduchy dokázaly otočit nepříznivý vývoj baráže. Hřebenáři podlehli v úvodním duelu na půdě seveřanů 1:4 a mohli děkovat brankáři Fousovi, že rozdíl nebyl výraznější.

Pod vrchem Chlum se ale v neděli odehrál úplně jiný zápas. Trenéři už věděli, co od hostů čekat a důkladně na ně tým připravili. Soupeř překvapivě začal s kanonýrem Schejbalem na pozici stopera. Hned Ve 2. minutě odcentroval zprava Václav Černý, hlavička Riegera však zamířila těsně vedle. V 6. minutě centroval pro změnu Gvizd z levé strany, balón lehce tečoval Jan Černý a gólman Vasko musel reflexivně zasahovat.

Houkačka na hřišti

Ze šance nakonec byl rohový kop pro FK a zbůšský gólman si za několik okamžiků při běžném zákroku vyhodil rameno. Musel být vystřídán náhradníkem a navíc ho vůz záchranné služby vezl do nemocnice-

V 11. minutě poprvé zahrozili také hosté. Fous si ale se střelou z hranice šestnáctky poradil. V 16. minutě pak domácí doslova přišpendlili Zbůch do vlastního pokutového území. Míč létal okolo branky z jedné strany na druhou, následně pak Kratochvílovu střelu vyboxoval gólman do strany, aby za několik vteřin Jan Černý orazítkoval břevno!

Černý a 1:0

Ve 25. minutě kopal z levé strany trestný kop kapitán Moravec. Centrovaný balón propadl až na zadní tyč k Janu Černému, který ho z první poslal do sítě. Nikoliv prudkou, ale spíše perfektně umístěnou střelou 1:0! Tribuna burácela, Volduchy vykřesaly jiskřičku naděje a Zbůch okamžitě přesunul Schejbala do útoku! Tam už ale na něj byl připraven bojovník Tomáš Benda. Ve 28. minutě se zapotil na druhé straně Jakub Fous. Tvrdou ránu z trestného kopu vytáhl skvěle do bezpečí. Ve 30. minutě se proháčkoval do vápna Baníku Tomáš Kratochvíl, na jeho střílenou nabídku před branku ale žádný z útočníků nedosáhl.