Čtyřikrát za sebou hráli fotbalisté Rokycan A v Husových sadech. Po třech výhrách přišla zbytečná remíza.

FC Rokycany - SKP Rapid Plzeň 1:1 (1:0). Domácí se představili bez trojice Jícha, Procházka a Jiří Hereit. Soupeř z Lopatárny zahájil bez bázně a přispěla k tomu slabší čtvrthodinka FC, plná nepřesných přihrávek. Vild si naštěstí s pokusy Faista a Houdka poradil. V minutě patnácté pálil domácí Korelus mimo, vzápětí Fialův únik zneškodnil gólman Štrunc, ale ve 21. minutě lovil míč ze svého čeřenu. Po nádherné narážečce s Blechou utíkal Aubrecht na brankáře a nezaváhal – 1:0!

Zvýšit vedení Rokycan mohl znovu Fiala a po něm hlavičkoval Blecha mimo tyče. Ve 37. minutě se po akci Drahoňovského a Aubrechta ocitl v úniku Tobrman, jenže ochránce svatyně vytěsnil jeho ránu na rohový kop. Tečkou za úvodním dějstvím byla Blechova hlavička, která ze tří metrů orazítkovala břevno.

Hned po obrátce Rapid vyrovnal, ovšem proti byl asistent sudího. Viděl ofsajd, takže gól neplatil. Hned na to Rokycany odstartovaly podzimní filmový festival. V jeho scénáři byly hlavně zahozené příležitosti a hlavní roli obstaral Fiala. Nejprve sledoval, jak Tobrman nechal dvakrát vyniknout plzeňského gólmana a poté třikrát nezužitkoval samostatný úniky. Dvakrát minul cíl a ve zbývajícím případě nastřelil Štrunce. Zákonitě muselo dojít k potrestání. V 82. minutě propadla celá obrana FC. Útok po levé straně zakončil neobsazený Žák a body se dělily.

V plné nahotě se tak potvrdila slabší koncovka FC. V počtu vstřelených branek je FC až na 12. místě přeboru, zatímco v kritériu těch obdržených je na tom s Městem Touškovem nejlépe.

V dalším utkání čeká Rokycany náročná prověrka, v sobotu od 15 hodin hrají v Chrástu.

Pořadí krajského přeboru po 10. kole: 1. Stříbro 21 bodů, 2. M.Touškov 20, 3. Rokycany 18, 4. Chrást 17, 5. Vejprnice 16, 6. Holýšov 16, 7. Chanovice 15, 8. Rapid 15, 9. Rozvadov 15, 10. Koloveč 13, 11. Přeštice 13, 12. Hor. Bříza 12, 13. SK ZČE 11, 14. Horažďovice 9, 15. Bolevec 8, 16. Klatovy 6.