Teď se chystají na plzeňskou Viktorii, která naposledy prohrála ve Zlíně 0:1, a na hřištích soupeřů se jí nedaří.

„Před námi je jasná výzva. Musíme udělat všechno pro to, abychom do Plzně dovezli vítězství,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web plzeňský kouč Adrian Guľa.

Zároveň však upozornil na zlepšené výsledky Jihočechů v posledních zápasech. „Ale musím říct, že mě spíš překvapilo, že byly Budějovice tak dlouho bez vítězství,“ pokračoval slovenský trenér plzeňské Viktorie s tím, že Budějovice řadí k tomu lepšímu v české lize.

„Na jejich hře je patrný rukopis trenéra Hořejše, mají v týmu zajímavé hráče. Spoléhají na brejky, ale snaží se i o konstruktivní fotbal,“ uvedl ke hře soupeře.

Ale daleko víc ho trápí výkyvy ve výkonech vlastního týmu. Poté, co viktoriáni po koronavirové pauze doma přejeli Spartu (3:1), totiž zaváhali ve Zlíně.

„Potřebujeme být agresivnější a hlavně produktivnější. Tlak si dokážeme vytvořit. Ale musíme se umět vypořádat i s houževnatým obranným blokem soupeřů,“ naznačil Guľa, co je potřeba zlepšit. „Tím ale neříkám, že čekám v Budějovicích podobný zápas jako ve Zlíně,“ doplnil kouč. Sobotní utkání 9. kola FORTUNA:LIGY začíná na českobudějovickém stadionu Střelnice od 18.30 hodin. Přímý přenos můžete sledovat na stanici O2TV.