Vstup do soutěže byl opravdu vynikající. Zbiroh porazil Slovan Spoje Plzeň, Baník Zbůch, Dolní Bělou a deklasoval Stříbro 7:0. V těchto zápasech hrál zbirožský dorost kompletní a tomu odpovídala i kvalita herního projevu. Po čtyřech kolech byl Zbiroh na prvním místě, ale přišel nešťastný zápas v Tachově.

Do Tachova odjelo pouze jedenáct hráčů a v prvním poločase se zranili Simandl a Moravec. Hosté dohrávali v devíti a skóre se zastavilo na 7:1 pro domácí. V dalších zápasech chyběli nejstarší kluci ze základní sestavy (Simandl, Moravec, Švehla a Basel), což se projevilo na herním projevu mužstva, ale výsledkový propadák nepřišel.

V dalším kole Zbiroh sice prohrál s letos průměrnými Rokycany B, i když chvíli před koncem vedl 3:2. Následovaly však dvě domácí výhry (Sparta Plzeň a Chotěšov), aby si pro třetí a poslední podzimní porážku tým Zbiroha dojel do Kralovic. Proti fyzicky vyspělému soupeři se naplno projevila absence chybějících starších hráčů a rezultovala z toho prohra 1:3. Finiš byl ovšem vynikající – šest zápasů bez ztráty jediného bodu!

Zbiroh postupně poslal do kolen Strašice, Chodský Újezd, Dýšinu, Plasy, Bor a Rakovou. V těchto zápasech bylo na hřišti najednou i pět žáků, kteří dokázali nahradit zraněné dorostence. Velmi dobře hráli Vetengl, Novák, Švarc, Onodi, Balogh i Rubáš . Mladíci TJ Město udrželi domácí neporazitelnost a ve všech osmi zápasech bodovali naplno. K základním stavebním kamenům po celý podzim patřili: Svěchota, Dubček, Rada, Bystřický, Sklenář, Smitka, Holeček, Toman a Matouš.

Zimní příprava začala 14. ledna a součástí byl turnaj na domácím umělém trávníku.

Připomeňme si výsledky TJ Město:

TJ Město Zbiroh – Slovan Spoje Plzeň 3:1 (1:0) - dvakrát Vetengl, Bystřický – Žák.

Baník Zbůch - TJ Město Zbiroh 1:5 (1:2) - dvakrát Marchal a Smitka, jednou Bystřický V.

TJ Město Zbiroh - Dolní Bělá 8:1 (4:1). Marchal a Bystřický třikrát, Rada a Simandl.

Město Zbiroh – Baník Stříbro 7:0 (3:0) – třikrát Bystřický, dvakrát Rada i Simandl.

Tachov - TJ Město Zbiroh - 7:1 (4:0) – Bystřický z PK.

Rokycany B – Zbiroh - 4:3 - Bystřický dvakrát, Rada.

TJ Město Zbiroh - Union Sparta Plzeň 2:0 (1:0) – Rada a Holeček.

TJ Město Zbiroh - TJ Chotěšov 4:1 (1:0) – Smitka, Dubček, Rada a Bystřický.

Kralovice – TJ Město Zbiroh 3:1 - Marchal z pokutového kopu.

TJ Město Zbiroh – TJ Strašice 6:0 - třikrát Bystřický, Rada, Sklenář, vlastní.

Chodský Újezd – Zbiroh 0:5 - třikrát Rada, jednou Holeček a Švarc.

Zbiroh – Dýšina 7:2 ( 4:1) - čtyřikrát Smitka, jednou Holeček, Bystřický a Sklenář.

Plasy – Zbiroh 1:3 - dvakrát Rada, jednou Bystřický.

Město Zbiroh - Sokol Bor 1:0 (1:0) – Sklenář.

Sokol Raková – TJ Město Zbiroh 3:6 (0:0) – třikrát Smitka, dvakrát Rada a jednou Sklenář.

Podzimní kanonýři: V. Bystřický 17, Rada 14, Smitka 10. Marchal šest, Sklenář čtyři, Holeček a Simandl po třech, Vetengl dva a Dubček se Švarcem po jednom gólu. Zbývající trefa Zbiroha byla vlastní.

Jarní premiéra: Zbiroh serozjel do Dolní Bělé, kde vyhrál 6:4. Tři body se zrodily po urputném boji a ztrátě Bystřického, kterého poslal sudí necitlivě pod sprchy.

Petr Kugler