Mužstvo z Husových sadů o svém cenném vítězství rozhodlo už v prvním poločase, který ovládlo 4:0. Po změně stran kouč Veselý prostřídal sestavu a Pražané se slepenými góly rychle nadechli, hosté si ale už výhru pohlídali.

Fotbalisté FK Robstav (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) porazili ve středečním přípravném utkání divizní Rokycany (zelené dresy) 6:1.
První test přinesl porážku. Divizní Rokycany podlehly třetiligovému Robstavu

„Po dlouhé době jsme zkusili jiný herní systém a v prvních patnácti minutách to z naší strany nebylo ideální. Měli jsme příliš laciných ztrát, vznikaly nám tam díry, ale potom jsme se zlepšili a výborně řešili přechody do protiútoků, na což jsme se zaměřovali a dneska nám to skvěle vycházelo,“ říkal po mači trenér Michal Veselý. „Celkově bylo v zápase ještě dost chyb, ale řešení situací v útočné fázi bylo na úrovni. Takhle nějak bych si to představoval,“ prohlásil.

Zimní příprava 2024: FK Meteor Praha VIII - FC Rokycany (na snímku fotbalisté v bílých dresech) 3:6 (0:4).Zimní příprava 2024: FK Meteor Praha VIII - FC Rokycany 3:6 (0:4).Zdroj: Deník/Martin Mangl

Střelecky se za Rokycany prosadili Jan Matas, Lukášové Karlíček, Pergl a Titl, a dvě branky obstaral David Kroc, jenž je v Rokycanech na zkoušce z Radnic, kde byl na podzim nejlepším střelcem krajského přeboru. „Je tam sice ještě dost nedostatků taktického charakteru, o čemž s ním budeme hodně mluvit, ale zatím David splňuje moje očekávání. V zápase na Meteoru ukázal velkou kvalitu, s Jirkou Laubrem se vpředu výborně doplňovali,“ kvitoval Michal Veselý.

Fotbalisté TJ Holýšov (na archivním snímku hráči v modrých dresech) podlehli v prvním přípravném utkání Mariánským Lázním těsně 1:2.
Holýšov potrápil divizního lídra, ale nakonec těsně prohrál. Co řekl trenér?

Černou kaňkou na jinak povedeném zápase je zranění Filipa Stejskala, jenž naskočil do druhé půle, ale hned si poranil kotník. „Filip s tím má dlouhodobé problémy,“ posteskl si trenér Rokycan. „Vždycky se dostane do formy, ale pak přijde zranění kotníku a je měsíc mimo. Je to škoda,“ pokrčil rameny.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Rokycanští fotbalisté tak po úvodní porážce s třetiligovým Robstavem (1:6) poprvé v zimní přípravě vyhráli, když Meteor Praha skolili 6:3. Další utkání sehrají v sobotu 27. ledna od 18 hodin v Luční ulici (UMT) proti staršímu dorostu Viktorie Plzeň. Následují zápasy s Milínem, Rapidem Plzeň, Motorletem Praha, Admirou a Horní Břízou. Pak už odstartuje očekávané soutěžní jaro.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) porazili v sobotním přípravném utkání Slavoj Koloveč (bílé dresy).
Klatovy porazily v zimní přípravě Koloveč, utkání nabídlo dvouciferný počet gólů