hasiči Deník
13.3.2014

Příkopy černají, začíná jejich vypalování

Rokycansko - Jarní počasí vytáhlo na zahrádky první nadšence a zemědělce. Se začínajícími pracemi využívají, díky krátké zimě, i možnosti vypalování travních porostů. To je poměrně efektivní cesta, avšak ne vždy a všude, jak se zbavit suchého porostu.

3.4.2012

Hasiči zasahovali v Nové Huti a ve Vejvanově

Rokycansko -  V sobotu před jedenáctou hodinou dopolední vyjížděli rokycanští profesionálové společně s plzeňskými do Ejpovic, a to kvůli nehodě dodávky, jež skončila mimo vozovku.

17.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Sbor v Oseku jednal

Rokycansko – Dobrovolní hasiči v Oseku se mohou pyšně ohlédnout za letopočtem 2009. Při valné hromadě ovšem kromě výčtu úspěchů rozhodovali o změnách ve výboru SDH.

8.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči z Radnic světili prapor

Radnice - Symbolu sboru v modro–červeném provedení žehnal místní duchovní Darius Gebala.

1.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Radničtí hasiči triumfovali v Kříších

Kříše - Další ročník Procházkova memoriálu obsahoval patnáct disciplin. Startovalo šest týmů mužů a ženy z Přívětic.

23.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Němčovičtí otevřeli víceúčelový hasičský dům

Němčovice - Dobrovolní hasiči z Němčovic prožili nevšední víkend. Slavnostně byl otevřen Hasičský dům. S událostí souvisela přehlídka hasičské a obecní techniky na návsi. K tomu všemu vyhrávala dechová hudba J. Bělohubého,

10.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Podmokelští na první místo nikoho nepustili

Podmokly - Dobrovolní hasiči z Podmokel měli v sobotu dvojnásobnou radost. Při VI. ročníku hasičiády se vyznamenaly v domácím prostředí celky mužů i žen.

2.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Bujesilští hasiči se doma zaskočit nenechali

Bujesily - Prd Cup je mezi dobrovolnými hasiči pojmem. V centru své útulné vesničky ho pořádají nadšenci z Bujesil a letos šlo už o devátý ročník.

26.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Racek vychovává mladé požárníky

Bušovice - Bušovičtí hasiči jsou hybnými pákami dění v obci, Nechybějí u žádné akce, kde je potřeba odvést kus práce. Naposledy se například vydatně podíleli na náročné úpravě odpočinkové plochy U Tří lip.

26.8.2009

Racek starostoval sboru Bušovic přes dvacet let

Bušovice - Obec se odjakživa zaměřovala na zemědělství a lesní hospodaření. Jejich ochrana, samozřejmě včetně stavení, je cílem místních hasičů po desetiletí. Jinak tomu není ani dnes.

19.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Spolupořádají prémiově Cheznovickou heligónku

Cheznovice - Tentokrát jsme se rozhodli vyzdvihnout členy sboru dobrovolných hasičů v Cheznovicích.

19.8.2009

Hasiči ze Siré jsou pyšní na něžné pohlaví

Sirá - Důrazně o sobě daly vědět ženy ze Siré při oslavě letošních devadesátých narozenin sboru dobrovolných hasičů. Všechny si v sobotu oblékly stejná trička a staraly se o občerstvení účastníků.

12.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Chlum oslaví výročí 630 let

Chlum - Tentokrát jsme se rozhodli vyzdvihnout členy sboru dobrovolných hasičů v Chlumu.

12.8.2009

Hasiči z Břas poslali správce do chomoutu

Břasy - Zajímavý svatební obřad se týkal Břas. Správce hasičské zbrojnice Martin Podaný vstupoval do manželství se Sabinou Staňkovou z Rokycan.

5.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Děvčata v Líšné závodění chytlo

Tentokrát jsme se rozhodli vyzdvihnout členky sboru dobrovolných hasičů v Líšné. Děvčata se dala dohromady letos v dubnu a závodění je chytlo.

5.8.2009

Hasiči z Líšné nechtějí být první ani poslední

Líšná - Zajímavou filozofií se řídí při soutěžích sbor dobrovolných hasičů v Líšné. Nechce vyhrávat, protože postup do dalších kol se týmů nehodí do plánu. Zároveň se ale družstvo nesmiřuje s pozicí na chvostu tabulky. To z důvodu, aby se jim nesmáli ti nepřející.

29.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Cheznovičtí darují krev

Cheznovice - Tentokrát jsme se rozhodli vyzdvihnout členy sboru z Cheznovic.

29.7.2009

Cheznovičtí hasiči cvičný požár zvládli

Cheznovice - Sbor dobrovolných hasičů v Cheznovicích čítá k dnešnímu dni 35 členů. V akční jednotce je zapojeno šestnáct lidí, zásahové družstvo má osm příslušníků SDH.

22.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Přispěli k oslavě u sousedů

Holoubkov - Tentokrát jsme se rozhodli vyzdvihnout členy sboru z Holoubkova.

22.7.2009

Václav Veverka velí hasičům v Těškově

Těškov - Sbor dobrovolných hasičů v Těškově čítá k dnešnímu dni 37 členů. A hned dodejme, že výhradně mužů. Něžné pohlaví se sice při víkendové oslavě 120 existence SDH zodpovědně staralo o občerstvení desítek domácích i přespolních účastníků, ale do spolku se ženám a dívkám jaksi nechce.

15.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči z Břas potěšili dvakrát děti

Břasy - K nejaktivnějším složkám se v Břasích řadí dobrovolní hasiči. V centru obce využívají už 34 let Požární dům.

8.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Pochvala za okresní soutěže

Rokycany - Soutěže ve Volduchách a Němčovicích se vydařily.

1.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Kreisinger velí v Radnicích přes dvacet let

Radnice - Doslova pochodující kronikou Sboru dobrovolných hasičů v Radnicích je František Kreisinger. Muž, který prošel téměř všemi funkcemi. Velitelem SDH je dvacet let!

25.6.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Radničtí pořádají slavnosti

Radnice - Floriánské slavnosti jsou pro radnický sbor bez nadsázky srdeční záležitostí. Uctívají svého patrona každoročně a vždy je slavnost spojena s průvodem městem a atraktivními ukázkami.

25.6.2009

Dobrovolní hasiči z Radnic slaví letos 125 let

Radnice - Sbor dobrovolných hasičů v Radnicích se řadí k nejaktivnějším na Rokycansku. Prakticky denně potvrzuje, jak neformální může být součinnost profesionálů s ´dobráky´.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT