Ve městě byla před pár lety zřízena pobočka HZS Rokycany. Kde jinde než v Hasičském domě, který po úpravě poskytl odpovídající podmínky pro záchranáře. Loni vyjížděli k bezmála stovce událostí. „Areál s nimi využívají i naši příslušníci. Opravují techniku, cvičí a důstojný je stánek pro společenské akce,“ zdůraznil starosta SDH Antonín Rataj.

Před pár týdny organizoval s dalšími členy výboru bilanční schůzi ke 125. narozeninám sboru. Ve zprávě připomněl, že už roku 1675 postihl Radnice obrovský požár. O šestadvacet let později shořela fara s matrikami a ničivý živel nevynechal další církevní stavbu v roce 1835.

V únoru 1884 se setkali zakládající členové sboru na první valné hromadě a hned v červenci pořádají župní sjezd. Tehdy bylo registrovaných přes stovku a zhruba stejný počet byl zařazen do kolonky přispívající. Do roku 1913 SDH zaknihoval 256 požárů a ani v období mezi světovými válkami činnost neutichla.

Další informace a zajímavé příběhy hasičů z vašeho regionu i celé ČR naleznete ZDE.

Nynější nástupci mají na co navazovat. Už dva roky se starají o novou tatru a jsou vidět při akcích města jako jedna z nejaktivnějších složek. Nejinak tomu bylo tuto sobotu při X. Dnu Radnic. Stánek s klobásami a nápoji byl stále obležen hladovými a žíznivými návštěvníky. Přišlo se nejen občerstvit, ale prohodit i pár slov s kamarády, kteří modrou uniformu prostě milují!