Jste-li nadšenci do lodí a plavidel a máte-li rádi originální nápady, neměli byste si nechat ujít festival Holešovská Regata, konkrétně pak její přehlídku netradičních plavidel, kde každoročně mezi sebou zápolí ty nejoriginálnější plovoucí kousky. A to vytvořené především díky vlastním původním nápadům, speciálně pro tuto akci.

Holešovská Regata 2022:

Holešovská regata 2022 | Video: Deník/Michal Burda

Jedenáctý ročník festivalu Holešovská Regata se uskuteční ve dnech 16. a 17. června 2023 v zahradách zámku Holešov. Přehlídka bude již pojedenácté jeho nezaměnitelnou součástí.

„Těší nás, že se přehlídka plavidel stala nejen tradiční, ale především oblíbenou součástí našeho festivalu. A to jak ze strany posádek, které rok od roku vytváří krásnější a propracovanější plavidla, ale také návštěvníků, kteří se na tuto podívanou těší stejně jako na hudební program,“ uvedl k letošní přehlídce Michal Žáček, ředitel festivalu Holešovská Regata.

Do přehlídky se každoročně hlásí školy, firmy, ale i jednotlivci. Soutěže se může zúčastnit maximálně 25 plavidel a kapacita bývá velmi rychle naplněna. Letos vypukne druhý festivalový den, a to 17. června od 16 hodin.


Nahrává se anketa ...

Odborná porota, složená ze známých osobností, zástupců města Holešov i partnerů festivalu, bude hodnotit nejen nápad a provedení, ale také schopnost plavidla plavat a manévrovat na hladině vodního kanálu. Tři nejlepší lodě pak získají finanční odměnu.

V loňském roce zvítězila loď s názvem Trojský kůň a ne náhodou ji sestavili studenti Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem.

Holešovská regata 2022 ve fotografiích:

Fotogalerie: Holešovská regata 2022

Jak své plavidlo na Regatu přihlásit?

Registraci pro své originální plavidlo, které musí být životaschopné na vodě a zároveň splňovat podmínky původního nápadu, můžete provést na webu.

Kromě vyplnění základních informací o lodi a její posádce je v rámci letošního ročníku také novinka - posádka bude dodatečně požádána organizátory o dodání krátkého videa, ve kterém představí svou loď, posádku, nebo například průběh stavby a tvorby. Kreativitě se meze nekladou! Video by mělo být dlouhé přibližně 1 – 2 minuty a je možno jej natočit jednoduše na telefon.

Zajímavostí pak je, že plavidlo nikdy nesmí mít jakýkoli motorový pohon – je tedy jedno, jakým způsobem jej posádka bude popohánět, tedy vítány jsou vesla, pádla i šlapadla.

V průběhu dvou dnů divákům mimo jiné zahrají zvučná jména jako Ewa Farna, Olympic, Mig 21, Michal Hrůza, Jelen, Peter Bič Project, Lenny, Adam Mišík, Sebastian, THiS, a další. Chybět nebude ani přejezd vodní lávky na kole, bohatý doprovodný program, atrakce pro děti nebo festivalový ohňostroj.