O první výhře ve vzájemných soubojích s Kohouty v sezoně rozhodl bleskový gól kapitána Milana Gulaše už v první minutě utkání, na který domácí nenašli odpověď. Také díky zákrokům brankáře Dominika Frodla, který potřetí v soutěži uhájil čisté konto.

Plzeňský gólman i celý tým si tak spravili chuť po páteční prohře doma s Mladou Boleslaví 2:3 v prodloužení.

Nedělní zápas se lámal ve chvílích, kdy diváci teprve usedali na svá místa v hledišti.

Denis Kindl po Kovářově přihrávce projel za olomouckou branku, kde si puk převzal Gulaš a předvedl další ze svých parád. Vyjel před gólmana Lukáše, vylákal ho z klece a podél bezmocného muže s maskou skóroval. Šlo o šestnáctý Gulašův gól v sezoně a stý plzeňský. Že půjde o vítězný zásah, ale v ten moment tušil asi málokdo.

Souboj nabral na urputnosti a do šancí se dostávali také domácí. Jako po závaru před plzeňskou bránou z dorážky Irgl, který do sestavy Kohoutů naskočil po měsíci na marodce. Nebo když se ještě v závěru první třetiny utrhl do nájezdu Knotek.

Frodl však vše vyřešil a postupně zlikvidoval celkem 36 olomouckých střel.

V druhé třetině měly šance na góly oba celky.

Zvýšit vedení hostů mohl znovu Gulaš a po přečíslení Denis Kindl, Lukáš byl ale pozorný. Indiáni hájili těsný náskok aktivní hrou a domácí tak jen díky Lukášovi drželi šanci na vyrovnání až téměř do konce.

Po Irglově střele tancoval puk v brankovišti hostů, ale nikdo z Kohoutů se k dorážce nedostal.

Frodl zase vychytal Tomečka v nájezdu. S ubývajícím časem začali Hanáci víc riskovat a Plzeň v závěru třemi góly v rychlém sledu zpečetila své vítězství.

Výhra je pro Indiány vzpruhou před úterní odvetou v semifinále Ligy mistrů s Frölundou v Plzni (začátek v 17.30 hodin). Aby Škodovka postoupila do finále, musí švédský tým porazit o čtyři góly.
 
HC OLOMOUC – HC ŠKODA PLZEŇ 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 1. Gulaš (D. Kindl, Jan Kovář), 55. V. Němec, 57. Kodýtek (Eberle), 59. Eberle.
Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Ganger, Hanzlík.
Vyloučení: 5:5.
Bez využití.
Střely na branky: 36:31.
Nejlepší hráči: Jan Švrček – Dominik Frodl.
Diváci: 3953.

HC Olomouc: Lukáš – Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Rutar, Vyrůbalík – Ostřížek, J. Knotek, Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Holec, Kolouch, V. Tomeček – Laš, Skladaný, Mráz. Trenéři: Tomajko a Moták.

HC Škoda Plzeň: Frodl – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák, Kvasnička – D. Kindl, Jan Kovář, Gulaš – Straka, Kodýtek, Eberle – Indrák, Kracík, V. Němec – Pour, Preisinger, Kantner. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.