Benešov/ Rokycanští druholigové hokejisté HC DAG podlehli v sobotu Benešovu 1:2.
Na východ Čech putovali hokejisté bez Kubeše, Špačka, Pavlise, Šindeláře, Turečka, Ludvíka a Pousky. Navíc od poloviny utkání hrál HC DAG bez Švíka, který dostal trest do konce zápasu.

VHS HC Benešov - HC DAG Rokycany 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)Branky a nahrávky: 16. Jaeger (Kořínek), 39. Macek - 59. Fiala (Dorňák)


První třetina byla ve znamení benešovských hráčů, kteří se po ledě lépe pohybovali a nemuseli ani vynaložit všechny síly. Hosté totiž připomínali favorita jen na papíře, jezdili jak na veřejném bruslení a domácího brankáře Babku rozehřívali jen sporadicky a ještě jen střelami z uctivé vzdálenosti. Benešovští si však, ač měli převahu, nevytvořili vyložené šance a střely Holšána a Vacka gólmana Šulana nepřekvapily. Až přišla v 16. minutě nedisciplinovanost dvou hostujících hráčů, kteří chvíli po sobě usedli na trestnou lavici. Benešov přesilovku pět na tři po minutě využil. Kořínek naservíroval puk před branku Jaegrovi a ten kotouč pověsil pod horní tyčku Šulanovy svatyně – 1:0.
Ihned po úvodním vhazování druhé třetiny vyskočil Frodl z trestné lavice a uháněl na Šulana, ale ten jeho pokus vyrazil. V dalších minutách začali domácí hrát vlažně a hosté byli blízko vyrovnání. Po hrubkách Holšána, Košatky a Kouby v rozehrávce mohli dvakrát Dorňák a Kovář srovnat skóre, ale brankář Babka domácí podržel. Benešovští navíc nevyužili dvakrát přesilovku pět na tři, když jen Macek trefil s pomocí Šulana horní tyč branky. V oslabení se také předvedl Babka, když chytil dva pokusy Bednáře. Klid do domácích řad nakonec přinesl kapitán Macek, když ve 39. minutě zachytil rozehrávku Rokycan a dělovkou do šibenice zvýšil na 2:0.
Třetí třetina, kdyby se nehrála, tak se nic nestalo. Promrzlí diváci se nudili, protože Benešov se nikam nehnal a ani hostující tlak nepřišel. Až v závěru, když byl vyloučen na pět minut a do konce utkání Peťovský za faul na Strnádka, se hosté nastěhovali před Babku a Fiala od modré upravil na konečných 2:1.
„Domácí nejenom že s našimi hokejkami drželi krok, ale svým důrazem a napadáním je dvě třetiny zápasu přehrávali. Dost byl opět vidět explzeňský Kořínek. Naši hráli bez důrazu, jiskry, nasazení, dost chybovali a pouštěli Benešov do přečíslení. Na druhou stranu dobře zachytal Šulan. Zápas jednoznačně nezvládl hlavní rozhodčí, který vylučoval rokycanské jako na běžícím pásu, vrcholem bylo vyloučení Švíka na pět minut plus do konce utkání. Faul tam sice byl, oplácel obránci jeho držení a loktem jej udeřil do obličeje, ale i tak to bylo přehnané,“ informoval nás jeden z fanoušků, který se zápasu v Benešově zúčastnil.
Už zítra v 18 hodin hostí HC DAG na domácím ledě Velké Meziříčí.