V úvodní třetině více než pět stovek diváků sledovalo vyrovnanou hru. V prostřední dvacetiminutovce ovšem převzaly otěže zápasu do svých rukou Rokycany. „Tábor dobře bránil, nemohli jsme se přes obranu prosadit. Nebylo to vůbec jednoduché,“ komentoval první část hry rokycanský kapitán Martin Kovařík.

„Od druhé třetiny jsme ale byli lepším celkem.“ Právě Kovařík přihrál Bednářovi na gól, který poslal HC DAG do vedení a zapsal si asistenci při Pavlisově brance při power–play Tábora.

Stává se tradicí, že úroveň rozhodčích, kteří jsou delegování na domácí zápasy Rokycan, je tristní. Trio mužů v pruhovaném velmi často chybovalo i v duelu s táborskými Kohouty. „Nemyslím si, že by to dělali schválně, Oni to spíš neumějí. Ale to je otázka k zamyšlení pro někoho jiného,“ podotkl Kovařík na adresu rozhodčích.

Kapitán HC DAG často s arbitry diskutoval. Ale jak sám říká, většinou to není nic platné. „Alespoň pak sudí ví, že nejsme s jeho posuzováním spokojeni, i když své výroky už zpět nevrátí. Ale může se stát, že nám to někdy vynahradí. Hodně své výroky pak kompenzují,“ dodal muž s písmenem C na prsou.

 

Související článek: Kohouti jeli domů bez bodu