Rokycany - Mladí hokejisté DDM porazili doma Strakonice a vedou mezikrajský přebor o čtyři body. O víkendu cestují do jižních Čech.

12.1.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Dorostenci HC DDM Rokycany kralují hokejovému přeboru jižních Čech. jako jediní účastníci z Plzeňska to přitom nemají jednoduché. Borci ze sousedního regionu berou souboje prestižně a kromě toho nesvědčí našim zástupcům ani los. Dvakrát musí za protivníky a jen jednou bojují s Jihočechy doma!
DDM Rokycany-HC Strakonice 8:4 (3:3, 3:1, 2:0). První mistrovský souboj roku 2012 byl důležitý. Protivník dorazil jako třetí nejlepší tým soutěže, ovšem úvod domácím. Skóre otevřel hned po třiceti vteřinách Tomáš Nekola po asistenci Dominika Pecha. Druhou branku přidal po samostatné akci v čase 2:33 Ondřej Zdrha.

Po parádním úvodu DDM se však soupeř vzchopil. První kotouč za záda domácího gólmana Jakuba Červeného dostali Strakoničtí na začátku deváté minuty, a to s pomocí jednoho z rokycanských obránců. Tvrdou střelu nešťastně tečoval k levé tyčce. Druhý gól dali hosté ve vlastním oslabení v sedmnácté minutě, Naši dorostenci, i když byli v početní převaze, nedokázali pohlídat volné hráče. Třetí branku v řadě přidali hosté na konci minuty osmnácté, kdy po několika gólmanem vyražených střelách se zadákům nepodařilo dostat puk z obranného pásma. Do kabin se ale šlo za stavu 3:3, protože v čase 18:49 se dvojici Nekola, Pech podařilo vyrovnat.

Přestávku využil trenér Lukáš Zdrha k podrobnému rozboru chyb z první třetiny a opět kladl důraz na nutnost a nezbytnost kombinačního způsobu hry. Se začátkem druhé části bylo vidět, že většina hráčů si slova trenéra vzala k srdci. Čtvrtou branku dal v čase 21:04 Ondřej Zdrha za asistence Romana Kaly. Pátou a šestou branku přidal Lukáš Kastner. Nejprve ve spolupráci se Zdrhou a poté s Pechem. Na šestou rokycanskou branku stačili Strakoničtí ještě odpovědět po 42 vteřinách čtvrtým gólem. Dalších třináct minut už fanoušci žádnou branku neviděli, a tak na ukazateli svítilo nadějných 6:4 pro Rokycany!
Třetí třetina už byla pod taktovkou našich dorostenců. Na konci 44. minuty završil hattrick Tomáš Nekola. Dopomohl mu k němu Ondřej Monhart (8). Tečku pak napsal na začátku 52. minuty Luboš Boula za asistence Andrey Nárožné a Ondřeje Zdrhy.

Naši mladíci zasluhují absolutorium. Nejen za zisk cenných bodů, ale především za kolektivní pojetí, které od druhé dvacetiminutovky vedlo k jasné převaze DDM. „Zároveň děkujeme všem fanouškům kteří nás přišli povzbudit a pochválit musím i obsluhu rozhlasového pultu. Nejen o přestávkách, ale i při zápasech to konečně v Rokycanech vypadá jako na hokeji,“ zdůraznil kapitán Martin Bláha.
Rokycany si upevnily první místo (jen to je opravňuje k postupu do kvalifikace o ligu) a před Milevskem udržely náskok čtyř bodů. Odstup dalších mužstev už je výraznější!