Žádné rozkoukávání. Kruhový trénink na úvod, pak výběh na vrch Homolka a zpět na zimní stadion. Zostra zahájili hokejisté Škody Plzeň suchou část přípravy na další ročník extraligy. „Někteří mladí hráči trénují už tři týdny. I ti zkušenější se připravovali, protože volno bylo dlouhé. Teď jsme začali oficiálně jako tým,“ uvedl trenér Petr Kořínek.

K dispozici má zhruba dvacítku hráčů. „Chybějí jen starší kluci, kteří se jako každý rok připravují individuálně stejně jako oba Finové Rekonen a Laakso,“ upřesnil.

Hokejisté Škody Plzeň zahájili přípravu na sezonu.Hokejisté Škody Plzeň zahájili přípravu na sezonu.Zdroj: hcplzen.cz

A jaký program pro svěřence s kolegy přichystali?

„Tréninky plánuje tradičně kondičák Jan Snopek. Léta odvádí výbornou práci, s fyzickou připraveností jsme nikdy neměli problém, a tak není důvod ke změnám. Úvodní tři týdny bude příprava o objemu, vytrvalosti, a pak přejdeme do rychlosti. Hráči absolvují dva třítýdenní bloky, po nichž následuje vždy týden dvoufázových tréninků. To vše v Plzni,“ sdělil Kořínek.

Kromě posilovny a dalších zařízení v areálu stadionu budou Indiáni využívat sportoviště na Homolce, v Hradišti a podobně. „Je tam běhání, objem, síla. Tu musíme dostat hlavně do mladých. Pro ty hodně mladé sice při některých cvičeních uzpůsobíme zvedané váhy, ale jinak zvláštní úlevy mít nebudou,“ prohlásil bývalý excelentní útočník.

V zápřahu vytrvají Indiáni bez přerušení do poloviny července. „A po týdnu volna pak 23. července vyjedeme na led,“ prozradil Kořínek.

Trenér Petr Kořínek dohlíží na hráče.Trenér Petr Kořínek dohlíží na hráče.Zdroj: hcplzen.cz

Áčka Škodovky se s kolegou Františkem Bombicem a generálním manažerem Martinem Strakou ujali v úvodu minulé extraligy, kdy po dvou porážkách vystřídali dvojici Václav Baďouček, Miloš Říha. Teď si tým budují podle svého a chtějí dosáhnout výš než jako naposledy na dvanáctou příčku.

„Vedle zkušených borců, jako jsou Jakub Lev nebo Petr Jelínek, přišli mladí kluci, kteří hráli Chance ligu. Ale vybrali jsme si je s tím, že v nich je nějaký potenciál a potřebují dostat šanci,“ prohlásil Kořínek.

Co ale v Plzni dál hledají, je rozdílový hráč do útoku – centra a možná i křídlo. „Beky a gólmany máme vyřešené,“ řekl trenér.

Úplně jistý si však být nemůže. Slovenská posila do plzeňské brány Samuel Hlavaj totiž září na mistrovství světa a může po něm sáhnout NHL. „Dominik Pavlát a Samuel by tvořili dobrou dvojici, ale stát se může cokoliv,“ připustil Kořínek.

První trénink v novém prostředí absolvoval obránce Tomáš Dujsík. Do Plzně přestoupil z Olomouce, kde se během šesti sezon vypracoval v oporu defenzivy.

„Jaký byl úvodní trénink? Hodně výživný. O náročnosti přípravy v Plzni jsem slyšel a splnilo to očekávání,“ konstatoval třicetiletý bek. „Po rozcvičce jsme si dali delší kruháček a pak delší výběh v tepech,“ uculoval se Tomáš Dujsík.

Miroslav Indrák v kladenském dresu.
Hokejová Škoda vítá staronovou tvář, vrací se útočník Miroslav Indrák