„Občanské sdružení, které vlastní práva na ligu, se vzdát nechtělo a požádalo pár zkušenějších hráčů o pomoc,“ uvedl Richard Schwarz, který by měl nyní zastřešovat chod mužstva. Když to s dalšími matadory spočítal, došel k částce osm set tisíc korun na pronájem ledu, dopravu a rozhodčí. Ani tuto sumu se však nepodařilo dát v období hospodářské krize dohromady.

Realizovat se nepodařilo ani prodej ligy jinému subjektu nebo městu. V kuloárech se například hovořilo o Domažlicích. „Někteří soupeři přitom hospodaří až s pěti miliony, což je pro nás cifra z říše snů. Na druhou stranu vím o ekonomických potížích Mělníka, Šternberku, Poruby nebo Milevska,“ dodal Schwarz.

Předpokládá, že fanoušci na kolektivní odvětví nezanevřou ani v krajském přeboru, který bude klub v nacházející sezone hrát. „Bude to zajímavá soutěž. Trenérského žezla se ujme Václav Dudl, sekretářem bude Peter Koyš a Leoše Mitáčka bych rád viděl na postu manažera. Navíc se někteří hráči vracejí. “

V Rokycanech funguje druhý hokejový oddíl pod křídly Domu dětí a mládeže. „My se orientujeme výhradně na mládež a nelehké účinkování dospělých jsem sledoval už v minulém ročníku s obavami. Teď se naplnily,“ konstatoval ředitel DDM Karel Vodička.