Třiadvacetiletý hokejový útočník Filip Kokoška se po účinkování na tuzemské scéně vydal do ciziny. Zakotvil v německém Miesbachu a po přerušení bavorské soutěže se přemístil do Itálie.

START V ROKYCANECH

První hokejové krůčky absolvoval Filip na zimním stadionu v Rokycanech.

Poté přešel do Plzně, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Se spoluhráči se vždy umisťoval v popředí tabulek příslušných věkových kategorií. Připomeňme 8. třídu a postup na závěrečný turnaj o mistra ČR nebo 3. místo na mezinárodním turnaji ve švédském Göteborgu za účasti 48 týmů z celého světa.

ZLATO ZA JUNIORKU

Za mladší dorost se Kokoška prosadil při šampionátu, ze kterého vezli Plzeňané stříbrné medaile. Zaznamenal během sezony 52 kanadských bodů.

Následovala čtvrtá příčka s juniorkou a o rok později vytoužený titul! Kluci postupně v play-off vyřadili Spartu, Brno a ve finále Třinec. V mistrovské sezóně se Filip společně s Matějem Chalupou podělili o první a druhé místo v kanadském bodování se shodným počtem 62 bodů. Dodejme, že v juniorce Filip odehrál 95 zápasů s bilancí 53 gólů a 70 asistencí.

V REPREZENTACI

V 19 letech si radnický patriot zahrál čtyři zápasy za národní tým a podařilo se mu vstřelit gól a na jeden přihrát. I při takovém zápřahu Filip vystudoval na střední škole v Plzni ekonomiku zahraničního obchodu a stihl si udělat trenérskou licenci C.

V dospělé kategorii bojoval Filip za druholigový tým Klatov a současně odehrál čtyři přípravné zápasy za A-tým Plzně.

DO ZAHRANIČÍ

V sezóně 2018/2019 už trávil hokejový život v Německu. V srpnu začal v týmu Chemnitz Crashers. Během patnácti odehraných zápasů nasbíral celkem 54 bodů (28 gólů a 26 asistencí). Současně trénoval v Chemnitz hokejovou mládež a stihl trénovat v DEL2 za tým Crimmitschau, se kterým odehrál i přípravné zápasy.

Koncem prosince dostal nabídku z týmu TEV Miesbach (Bayernliga), kterou přijal a vybojoval s týmem krásné 2. místo. V sezóně 2018/2019 si Filip připsal 101 kanadských bodů!

BEZ VIDINY POSTUPU

Rovněž následující ročník byl pro ofenzivně naladěného hokejistu úspěšný. Miesbach triumfoval, jenže dění už začal negativně ovlivňovat všudypřítomný koronavirus. Kluboví bossové se s obavou z odlivu sponzorů rozhodli na postup ze čtvrté nejvyšší soutěže nereflektovat a šanci využili soupeři z Pasova.

Na podzim loňského roku byla rozehraná sezona 2020/21. Bavorské soutěži opět kraloval Miesbach, jenže mužstva stihla odehrát jen devět kol a nad pokračováním visí otazník.

TELEFONÁT  Z ITÁLIE

O Kokoškově dalších krocích rozhodl telefon ze sousední Itálie. „Renomovaný trenér Thompson, který mimo jiné vedl sedm let britský národní tým, oslovil Filipa. Nabídku přijal a má za sebou dva zápasy,“ sdělil otec Roman.

Při premiéře si Kokoška připsal dvě asistence, ovšem ve středčním utkání proti favorizovanému Bressanone už řádil naplno. Hattrickem přispěl k výhře 3:2! Dnes jeho nový klub Unterland Cavaliers čeká souboj s Valdifiemme, které znají spíše příznivci lyžování.

Jak si Filip povede, to lze zjistit večer. Každopádně se radnický vyslanec aklimatizoval rychle. Získal byt a v ambiciozním oddílu s převahou mladých hráčů je jediným profesionálem. O to víc musí dokazovat své kvality!