První hokejové krůčky absolvoval Filip na zimním stadionu v Rokycanech. Poté přešel do Plzně, kde působil od čtyř let a prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Se spoluhráči se vždy umisťoval v popředí tabulek příslušných věkových kategorií. Zdůrazněme například 8. třídu a postup na závěrečný turnaj o mistra ČR nebo 3. místo na mezinárodním turnaji ve švédském Göteborgu za účasti 48 týmů z celého světa.

Za mladší dorost se Kokoška prosadil při šampionátu, ze kterého vezli Plzeňané stříbrné medaile. Zaznamenal během sezony 52 kanadských bodů. Následovala čtvrtá příčka s juniorkou a o rok později vytoužený titul! Kluci postupně v play-off vyřadili Spartu, Brno a ve finále Třinec. V mistrovské sezóně se Filip společně s Matějem Chalupou podělili o první a druhé místo v kanadské bodování se shodným počtem 62 bodů. Dodejme, že v juniorce Filip odehrál 95 zápasů s bilancí 53 gólů a 70 asistencí.

V 19 letech si radnický patriot zahrál čtyři zápasy za národní tým a podařilo se mu vstřelit gól a na jeden přihrát. I při takovém zápřahu Filip vystudoval na střední škole v Plzni ekonomiku zahraničního obchodu a stihl si udělat trenérskou licenci C.

V dospělé kategorii bojoval Filip za druholigový tým Klatov a současně odehrál čtyři přípravné zápasy za A-tým Plzně. V uplynulé sezóně 2018/2019 už trávil hokejový život v Německu. V srpnu začal v týmu Chemnitz Crashers. Z 15 odehraných zápasů nasbíral celkem 54 bodů (28 gólů a 26 asistencí). Současně trénoval v Chemnitz hokejovou mládež a stihl trénovat v DEL2 za tým Crimmitschau, se kterým odehrál i přípravné zápasy. Koncem prosince dostal nabídku z týmu TEV Miesbach (Bayernliga), kterou přijal a vybojoval s týmem krásné 2. místo. V sezóně 2018/2019 si Filip připsal 101 kanadských bodů!