Věrní fanoušci hokejistů HC Rokycany byli svědky dramatického duelu krajské ligy.

HC Rokycany KLH Božkov 6:5 (1:2, 4:2, 1:1).

Branky HC: Fiala (Dorňák), Herzig (Dorňák), Nový (Bednář), Holý (Šindelář), Geltner (Holý, Bednář), Dorňák (Herzig).

Za hosty: Němec, Malý (Malota, Špinka), Štrunc (Šlauf), Špinka (Radouch), Špinka (Němec).

Božkovské údery

Soupeř dorazil s vizitkou sedmi střetnutí, v nichž nenašel přemožitele! Formu potvrzoval od úvodního buly a v páté minutě se ujal vedení po samostatném úniku Němce. KLH Božkov se však neradoval dlouho. Domácí totiž bleskurychle odpověděli, když ještě v téže minutě srovnal skrytou střelou od modré čáry Fiala. Hosté reagovali brzy a v sedmé minutě se tečovanou střelou prosadil Malý. Přes několik šancí na obou stranách se do konce třetiny stav nezměnil.

Ofenziva HC

Do druhé části vstoupili domácí jako vyměnění. Jejich velký tlak korunovala vyrovnávací branka Herziga ve 23. minutě. Za další dvě minuty bylo pro domácí ještě veseleji. To když je do vedení poslal agilní Nový. Ofenziva HC ale nepolevila a o dvoubrankové vedení se zblízka postaral Holý. Po této brance však Rokycany zvolnily a hosté se toho snažili využít. Pramenil z toho zbytečný útočný faul domácího Dorňáka. Hosté nabídnutou šanci neodmítli a zásluhou Štrunce, jenž prostřeli mezi nohy brankáře Mitáčka, snížili na rozdíl jediné branky. O tři minuty později se potvrdilo pořekadlo Nedáš dostaneš. Samostatný průnik neproměnil Nový a hosté z protiútoku srovnali skóre. Zasloužil se o to rokycanský odchovanec, hájící nyní barvy KLH Božkov, Ondřej Špinka. Domácí se po této brance nesložili. Zvýšili aktivitu, kterou přetavil ve vedoucí branku Geltner, jenž dorazil střelu Holého.

Rozhodl Dorňák

Třetí třetina začala oboustranně velmi opatrně a šancí bylo na obou stranách minimum. Až z ojedinělé šance hosté srovnali. Ve skrumáži před domácí brankou se opět nejlépe orientoval Špinka a srovnal na 5:5. ve zbývající části se skóre posunulo pouze jednou. Sedm minut před závěrečnou sirénou se nádherně k pravé tyči trefil Dorňák a poslal tak Rokycany opět do vedení. Tato branka i přes řadu vyloučení na obou stranách a power-play hostů byla trefou vítěznou.

Perličkou utkání se stala skutečnost, že kvůli několika absencím museli na obou stranách nastoupit do hry trenéři. Na straně hostů Tomáš Ceperko, u domácích se představil nestárnoucí Petr Šindelář.

Domácí vydřenou výhrou uhájili průběžné druhé místo v tabulce za Rebely z Nejdku.

Sestava HC Rokycany: Mitáček Hofrajtr, Zajíček, Hrubý, Beran, Fiala, Novotný Geltner, Nový, Bednář Holý, Kubík, Šindelář Pour, Dorňák, Herzig.

Hurá na Kaznějov

Tuto sobotu vyrazí naši zástupci do Plzně. Potkají se od sedmnácti hodin v hale Kooperativa (na Košutce) s týmem TJ Apollo Kaznějov. V závěru měsíce jsou Rokycany dvakrát doma!