Až v závěru sezony se poprvé potkali hokejisté HK Rokycany s Chotíkovem. Předvánoční střetnutí bylo kvůli marodce v řadách soupeře odloženo a nad náhradním termínem visí otazník. Už by se totiž o ničem nerozhodovalo…

HC ChotíkovHK Rokycany 5:10 (2:2, 3:5, 0:3). Utkání prvního a posledního celku krajské ligy mělo nečekaný průběh i vývoj skóre. Platí to především o dvou úvodních třetinách.

Na ledě košutecké haly se k překvapení všech přítomných prosadil outsider hned v šesté minutě. Našim vyslancům trvalo pět minut než ve vlastním oslabení Dorňák po přihrávce Fialy vyrovnal. Hned za dvě minuty využitím početní výhody otočili Rokycanští skóre ve svůj prospěch. Dlouho jim však radost netrvalo, neboť Chotíkov vzápětí srovnal na 2:2 a za tohoto stavu skončila i úvodní třetina.

Úvodní minuty druhého dějství byly téměř totožné s úvodem utkání. Domácí tentokrát ve 24. minutě vstřelili vedoucí branku, hosté ve 26. i 27. minutě vstřelením dvou branek opět otočili skóre ve svůj prospěch. Když ve 34. minutě zvyšoval Štefl na rozdíl dvou branek, zdálo se, že další průběh bude pevně v režii vedoucího celku soutěže. Zdání však i v tomto případě klamalo, protože borci pořádajícího klubu v rozmezí necelých dvou minut opět srovnali stav na 5:5.

To, co soupeř bleskově předvedl, se hokejistům HK Rokycany podařilo oplatit před odchodem do kabin. Strhli dvěma slepenými góly vedení na svoji stranu a už ho nepustili! V poslední dvacetiminutovce se do listiny střelců zapisovali jenom hosté. Přesto se divoký výsledek navíc po nestandardním průběhu rozhodně nečekal!

Branky HK: Dorňák, Chudý a Holý po 2, Fiala, Šindelář, Kovář a Štefl po jedné.

Asistence HK: Chudý, Fiala, Šindelář a Zikmund po 2, Dorňák, Kovář a Holý.

Příští utkání: zítra od 17 hodin se na rokycanském ledě představí dva nejlepší týmy přeboru. HK si to rozdá s rezervou Klatov.

Rovněž v neděli je k vidění zápas nejvyšší krajské soutěže. Od 14 hodin SKP vyrukuje na Ekonomické stavby Plzeň.