HC Chotíkov HC Rokycany 3:5 (1:2, 2:1, 0:2).

Sobotní utkání svedlo proti sobě první dvě mužstva soutěžního ročníku 2012/2013.

Na košuteckém zimním stadionu se v soupiskách mužstev se objevila řada hráčů, kteří působili v druholigovém dresu Rokycan. Úroveň utkání odpovídala postavení mužstev v průběžné tabulce, a tak se od úvodního hvizdu rozhodčích hrál pohledný hokej s rychlými kombinacemi na obou stranách, vycházející z pozorné obranné hry.

Hostující celek Rokycan se v 9. minutě ujal vedení brankou Dorňáka po přihrávce Geltnera. Domácí za pět minut srovnali skóre.V závěru první třetiny šli hosté opět do vedení brankou Holého ve vlastním oslabení (čtyři sekundy před sirénou).

Do druhé třetiny nastupovali hosté v oslabení a toho dokázali Chotíkovští využít ke vstřelení vyrovnávací branky pouhé tři sekundy před návratem Geltnera z trestné lavice. Domácí pokračovali v nasazeném tempu a v čase 27:33 se ujali vedení brankou Hauera po přihrávkách Setikovského a Vostrackého. Naši hokejisté však ještě v této části srovnali stav na 3:3.

Do poslední třetiny nastupovala mužstva za nerozhodného stavu a začínalo se prakticky od začátku. Skóre vydrželo až do poloviny poslední třetiny, když Herzig po přihrávce Bednáře strhl vedení na stranu našich vyslanců. Domácí vynakládali velké úsilí na opětovné srovnání skóre, ale HC jim to rozumnou hrou a pozorným bráněním nedovolil. Naopak necelých pět minut před koncem utkání uzavřel střelecký účet Geltner.

Branky: Geltner 2, Dorňák, Holý a Herzig.

Asistence: Kovář, Geltner, Šindelář, Bednář a Schwarz.