Rokycany se opět řadí mezi elitu nejvyšší regionální soutěže. Jenže dál to s ohledem na ekonomické podmínky (včetně případného doplnění kádru) nejde. Výjimkou tak není sezona 2023/2024, kdy v základní části skončil HK těsně za Rebely z Nejdku. Narazil tak na důvěrně známého protivníka, který ho zaskočil hned při premiéře, ovšem pak se potvrdily papírové předpoklady. Rokycanští borci trpělivě získávali body a mezi elitní osmičkou narazili nejprve na Apollo.

První souboj vyzněl pro HK poměrem 6:2. Odvetu si nenechaly ujít dvě stovky příznivců a rozhodně se nenudily.

Krajská liga, 9. kolo: HC Klatovy (na snímku hokejisté v bílých dresech) - HK Rokycany.
Hokejisté HK Rokycany nepodcenili Apollo Kaznějov

HK Rokycany – HC Apollo 7:3 (3:1, 1:1, 3:1). Hned ve 4. minutě Matoušek (přihrával Benedikt) naladil domácí fanoušky na pozitivní notu. Nic na tom nezměnilo vyrovnání z Králíčkovy hole, neboť vzápětí se trefil Benedikt (Hrubý) a v 15. minutě Nový (asistoval Martinec). V úvodu prostřední části dal o sobě vědět znovu Matoušek (Hrubý), ale ve 35. minutě Apollo kontrovalo při vlastním oslabení Sýkorou.

Stav 4:2 byl nadějný, jenže hosté kousali. Zejména, když Markov snížil na rozdíl jediné branky, ovšem zbývající čas patřil našim zástupcům. Geltner (po spolupráci s Novým), právě zmíněný Nový (Martinec) a Karbulka (Koc) poslali protivníka do kolen. Dodejme, že poražení doplatili na značný počet jedenácti vyloučených (a třikrát přitom inkasovali), kdy domácí zahřívali trestnou lavici jen třikrát.

Junioři HC Rokycany.
Junioři HC Rokycany pokořili doma pyšný Kolín

HK Rokycany: Karbulka (Schwarz) — Kastner, Peleška, Zajíček, Sklenička, Martinec, Půst, Polívka — Švík, Nový, Koukolík, Karbulka, Pondělík, Geltner, Benedikt, Matoušek, Petr, Koc, Hrubý.

Semifinále play-off: Rokycany narazí na Meteor z Třemošné. Tuto sobotu na severu a poté při domácí odvetě 16. března. Druhý pár tvoří Nejdek (po suverénním postupu), zatímco protivník z Klatov má za sebou dvě vyrovnané bitvy s Domažlicemi.