Dvě uplynulá kola přinesla nejprve drama na domácím ledě a pak nečekaně snadnou výhru na kluzišti nebezpečného protivníka.

HK Rokycany – Meteor Třemošná 4:3 (0:1, 2:1, 2:1). Prestižní souboj zahájili lépe seveřané, kteří se už ve čtvrté minutě ujali vedení. na začátku prostřední fáze vyrovnal Švík po spolupráci s Kocmanem a Martincem, aby ve 35. minutě Nový zajistili domácím těsný náskok (asistovali Karbulka a Hauer). Jenže patnáct vteřin před sirénou to bylo 2:2 a tajenku musela rozlousknout poslední dvacetiminutovka.

Rokycany potřetí udeřily Švíkem (Nový) v čase 43:21. Meteor to nezabalil a devět minut před koncem znovu odpověděl. Až na sklonku 55. minuty rozjásal fanoušky Jan Karbulka po spolupráci s Martincem a Hauerem.

Rozhodčí Valenta poslal na trestnou lavici devět provinilců v poměru 7:2.

V kostele svatého Václava dění zachytil Jaroslav Kreisinger
Radnice nadchl sbor ze Žihle, podívejte se

Sokolov B – HK Rokycany 1:8 (0:3, 0:3, 1:2). Los poslal lídra v sobotním odpoledni za rezervou Baníku. Papírově mělo jít o vyrovnaný duel, jenže realita byla odlišná. Naši vyslanci dominovali a převahu vyjádřili i gólově. V úvodní dvacetiminutovce to postupně byli Nový (přihrávali Karbulka a Krýner), Karbulka (Nový, Hošek) i Kocman (Švík, Půst).

Tříbrankovou normu naplnil HK také ve druhé fázi: Švík (Kocman, Geltner), Martinec (Koc), Geltner (Švík, Hošek). Domácí zaznamenali čestný úspěch v přesilové hře, jenže dvakrát ještě inkasovali. Vždy z hole Kocmana, jemuž asistovali Švík, respektive Karbulka. Utkání řádil Hanák, vyloučení 7:4.

Sestava HK: Hájek — Hošek, Martinec, Půst, Zajíček — Kocman, Švík, Karbulka, Geltner, Nový, Krýner, Koc, Koukolík, Matoušek.

Další zápas Rokycan je plánovaný na 8. ledna (doma proti Tachovu).