Čtvrté utkání první série začali domácí hokejisté více než dobře. Už ve 40 vteřině se VelMez radoval díky gólu Pavla Prachaře. Jeho šanci ze šesté minuty rokycanský brankář Šulan vykryl a v sedmé minutě využil přesilovku Špaček. Tečoval letící kotouč a srovnal stav na 1:1. Oba celky si ještě vytvořily několik šancí, ale do úvodní sirény už branka nepadla.

Ve 26. minutě to byli domácí, kdo se radoval z gólu a o pět minut později vedlo Meziříčí už o dvě branky. Ve třicáté minutě ovšem dokázal dostat Rokycany zpět do hry gólem Švík, jenže v tutéž minutu hosté skórovali počtvrté.

Poslední část hry se nesla v duchu faulů, vylučování a vzájemných potyček. Diváci, kterých přišlo téměř osm set, viděli ještě dva góly, oba ovšem v síti Rokycan.

„Musím přiznat, že Velké Meziříčí bylo ve středu lepší než my,“ sportovně uznal kvality soupeře rokycanský brankář Petr Šulan. „V úvodu jsme rychle prohrávali, ale dokázali jsme v sedmé minutě vyrovnat. Pak jsme ovšem nevyužili přesilovku pět proti třem,“ komentoval průběh střetnutí.

Domácí tým se dostal do vedení 3:1, jenže Špaček dokázal vrátit Rokycany zpět do hry. „Když jsme snížili na 2:3, tak nás rozhodčí opět nesmyslně vyloučil a během čtyřiceti vteřin jsme inkasovali počtvrté,“ označil Šulan tuto situaci jako zlomovou.

Pak se začaly na ledě dít věci. Hokejisté se několikrát poprali a více se vylučovalo než hrálo. „Myslím si, že výkon rozhodčího domácím pomohl. Neustále nás vylučoval. Za stavu 5:2 se to na ledě semlelo. Největší podíl viny na tom má rozhodčí, který nás svými verdikty značně poškodil,“ má Šulan jasno.
Smutné zprávy z vyřazení ve čtvrtek Šulanovi napravila krásná událost. Stal se totiž poprvé otcem.

Branky a asistence: 1. Prachař (Adamec, Hudcovský), 26. Stráňovský (Bukáček, Kunstmüller), 31. Bukáček (Stráňovský), 36. Kunstmüller (Adamec, Bula), 50. Sobotka, 59. Kunstmüller (Stráňovský, Kaláb) – 7. Špaček (Fiala, Bárek), 36. Švík (Krezuman)

Sestava HHK: Malý (Pekárek) - Smejkal, Stráňovský, Heřmanský, Konta, Kaláb, Raus, Pálka, Kochánek, Bula, Krča, Kunstmüller, Prachař, Bukáček, Adamec, Hudcovský, Sobotka, Burian, Plhák

Sestava Rokycan: Šulan (Novák) - Bárek, Fiala, Kovářík, Tureček, Hofrastr, Vrba, Křten, Šindelář, Pavlis, Herzig, Bednář, Švík, Kreuzman, Dorňák, Štefl, Hajšman, Špaček, Pouska, Kovář, Ludvík

Rozhodčí: Kareš – Chocholouš, Pospíšil

Vyloučení: 10:16 navíc Pálka (HHK) 2 + 2, Sobotka (HHK) 5 + DKU, Tureček (ROK) 10 min, Kovařík (ROK) 10min, Herzig (ROK) 10 + TH, Šulan (ROK) 10 min Diváků: 720.