Nečekané řešení přijali před sezonou hokejisté SKP Rokycany. S ohledem na nekompletní kádr opustili regionální přebor a přihlásili se o třídu níž. Zařazení byli do elitní skupiny krajské soutěže. Po premiérové porážce se třikrát radovali, ovšem vždy rozdílem jediného gólu!

SKP Rokycany Sokol Horní Lukavice 5:4 (2:1, 2:0, 1:3). První třetinu domácí nezačali dobře. Vázla kombinace a pět minut před klaksonem borci policejního klubu inkasovali! V posledních dvou minutách se jim však podařilo nejprve srovnat a 14 vteřin před koncem se ujali vedení 2:1.

Ve druhé třetině Rokycany držely protivníka mimo vlastní obranné pásmo a postupně zvýšily náskok na 4:1. V závěrečné fázi se z vystoupení SKP vytrácela agresivita. Horní Lukavice snížila na 3:4 a čtyři minuty před koncem při vyloučení Krále vyrovnala. Byl to právě Král, který vsítil vítěznou branku.

Stínem jinak zajímavého utkání byl výkon hlavního rozhodčího z Plzně. Vylučoval výhradně hráče domácího mužstva a značně ovlivnil vývoj utkání. SKP totiž bojoval téměř polovinu zápasu v oslabení.

Branky SKP: Král 2, Mareš , Adamec, Hron.

Asistence: Koukolík, Krajčí, Beran, Hron, Adamec, Kaiser.

Vyloučení 12:3 (Beran OK do konce utkání, Blumentritt 5+OK, Adamec 2+10).

Sestava SKP: Kožina, Rus

Kaiser, Blumentritt, Beran, Adamec, Mareš, Vlček, Němeček, Koukolík Petr, Krajči, Král, Hron, Pondělík.

HC Malá Víska SKP Rokycany 3:4 (1:1, 1:0, 1:3). Na klatovském zimním stadionu se hosté ujali vedení hned ve třetí minutě. Soupeř se však nevzdával a byl lepším na hřišti. Vedení držel SKP jen díky vynikajícímu výkonu brankáře Kožiny. Čtyři minuty před koncem třetiny došlo k dvojnásobnému vyloučení provinilců z Rokycan a domácí přesilovku 5:3 využili k vyrovnání.

Ve druhé části Malá Víska mohutně útočila. Až pět minut před sirénou tlak zúročila ve vedoucí branku. Rozluštění výsledkové tajenky se týkalo závěrečné pasáže. Rokycany při prvním střídání vyrovnaly, jenže vzápětí opět prohrávaly 2:3. Přestože šance byly na obou stranách, skóre se neměnilo. Čtyři minuty před koncem SKP znovu srovnal krok. Domácí to rozhodilo a za dvacet vteřin inkasovali čtvrtý gól.

V posledních dvou minutách drama vrcholilo. Borci SKP byli oslabeni a soupeř přistoupil ke hře bez brankáře. Přes veškerou snahu už neskóroval.

Branky SKP: Jonáš, Pondělík, Koukolík, Kočí

Asistence: Kočí 2, Blumentritt, Kaiser,

Vyloučení: 7:8.

HC Holýšov SKP Rokycany 3:4 (0:2, 3:1, 0:1).

Hokejisté policejního klubu vyráželi do Kooperativa Arény na Košutce. První třetinu odstartovali dobře a po pěti minutách měli výhodu dvojnásobné přesilovky. Jenže bez efektu a až v polovině třetiny po přihrávce Jonáše skóroval Král. Za tři minuty si oba aktéři role vyměnili a skóroval Jonáš. Třetina skončila za stavu 0:2.

Ve druhé třetině, ukolébáni dvoubrankovým náskokem, SKP soupeři nejprve dovolil snížit a v páté minutě i srovnat na 2:2. Za dvacet vteřin Adamec po přihrávce Hrona zajistil našemu celku opět vedení. Nutno přiznat, že hra Rokycan byla v této době neurovnaná s řadou vyloučených hráčů. Soupeř využil šest minut před koncem třetiny početní výhodu a srovnal na 3:3.

V poslední třetině se tým SKP musel znovu vyrovnat s množstvím vyloučených hráčů a z toho pramenícího neustálého tlaku soupeře. V páté minutě byl při úniku faulován Adamec a z nařízeného trestného střílení zajistil vedení 3:4. Přestože hosté ještě třikrát Holýšovu hru v početní výhodě, do konce zápasu se už nic nezměnilo.

Branky SKP: Adamec 2, Jonáš, Král.

Asistence: Jonáš, Král, Hron. Vyloučení 4:10, (Mareš 10 OT).

Sestava SKP Rokycany: Kožina, Krajči, Blumentritt, Hron, Adamec, Pondělík, Beran, Němeček, Koukolík Petr, Jonáš, Král, Mareš.

Dnes: borci SKP se střetnou v malé plzeňské hale s Radobyčicemi od 20 hodin.