Hokejisté SKP vzdali krajskou ligu. Ani o třídu níž to ale nemají lehké

Rokycany - Hokejisté SKP Rokycany dobrovolně opustili nejvyšší regionální třídu. Přihlásili se do nového ročníku krajské soutěže a zde zatím kralují, i když jejich výhry bývají těsné. Jedinou prohru utrpěli borci policejního oddílu se Vsí Touškovem a zítra je na pořadu odveta (od 17 hodin na našem zimním stadionu).

12.12.2014

ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

Připomeňme si účinkování borců policejního klubu v minulých kolech.

HC Radobyčice SKP Rokycany 2:4 (2:2, 0:1, 0:1). V malé hale plzeňského ZS vyrukoval SKP na celek ze dna tabulky pouze s osmi hráči do pole. Musel tak nastoupit i vedoucí mužstva Václav Karel.

Soupeř okamžitě využil oslabení našich zástupců, kteří válčili jen se třemi obránci a dvěma útočnými lajnami. Už ve druhé minutě šly Radobyčice do vedení po tečované střele od modré čáry. Přestože se Rokycany snažily o vyrovnání a vytvořily si přitom řadu šancí, podařilo se jim vyrovnat až při početní výhodě v jedenácté minutě. Soupeř se však podruhé radoval a SKP dokázal odpovědět devět vteřin před sirénou.

V prostřední části se policisté nehnali do útočení. Šetřili síly na konec zápasu. Jejich chvíle ovšem přišla v polovině třetiny, kdy po přihrávce Koukolíka skóroval sportovní ´důchodce´ Václav Karel. Radobyčice byly zaskočené a nemohly se dostat na dostřel svatyně SKP. Až v koncovce vyvinul tým z předměstí Plzně obrovský tlak. Díky vynikajícímu výkonu brankáře Kožiny ale Rokycany těsný náskok držely a ve 38. minutě po přihrávce Berana pojistil výhru Kočí.

Branky SKP: Vlček, Koukolík, Karel, Kočí.

Asistence: Beran 2, Kočí, Andrle, Koukolík.

Vyloučení 6:3.

SKP Rokycany HC K Plzeň 5:5 (0:2, 2:3, 3:0). Vzhledem k marodce gólmanské jedničky SKP čelily Rokycany trvalému náporu hostů. Soupeř okamžitě využil nejistotu brankáře a skóroval na 0:2. Ve svatyni Plzeňanů byl bývalý brankář rokycanské juniorky Ondřej Vrtěl, který v minulé sezoně hostoval právě za SKP. Na jeho perfektní výkon nenašli bývalí spoluhráči v první třetině recept.

Ve druhé části hned na začátku inkasovali domácí potřetí. Přestože byli lepším celkem, nedařilo se jim přes množství šancí vstřelit branku. Po pěti minutách se přece jen skóre měnilo na 1:3. Rokycany zatlačily soupeře do defenzivy, jenže s koncovkou byly na štíru. Odpověď nově vzniklého oddílu (vesměs z Omegy Trans) přišla po hrubce SKP při přesilovce. HC K Plzeň upravil na 1:4 a do klaksonu oba celky skórovaly ještě jednou.

Před nástupem do poslední části realizovaly Rokycany výměnu gólmana a kvůli zranění Krajčiho i Němečka stáhly hru na dvě pětky. Dařilo se jim soupeře dostat pod tlak, když si Plzeňané pomáhali agresivní hrou. V páté minutě jeden z hráčů HC K nevybíravým způsobem zlikvidoval dva protihráče a rozpoutal hromadnou bitku. Rozhodčí udělili tresty na obou stranách a pokračovalo se. SKP protivníka jednoznačně přehrával, ale dlouho se mu nedařilo skórovat. Když už překonal gólmana, tak střely zastavila tyč nebo břevno. Díky obrovskému nasazení se domácím přece jen podařilo vstřelit tři branky a srovnat na konečných 5:5.

Branky SKP: Kočí 2, Koukolík, Beran, Jonáš.

Asistence: Beran, Kočí, Koukolík, Král, Mareš, Jonáš, Vlček.

HC Klabava SKP Rokycany 7:9 (3:3, 2:5, 2:1). V okresním derby bojoval SKP proti celku Klabavy, vítězi loňského ročníku.

Od začátku byl soupeř velmi aktivní a po dvou minutách se ujal vedení. Po vydařené akci druhého útoku policisté srovnali, jenže přestřelka pokračovala.

Soupeř využil početní výhodu při vyloučení Brožíka a opět měl navrch. Do minuty se Rokycanům podařilo opět vyrovnat. Čtyři minuty před koncem třetiny Klabavští využili zaváhání SKP a potřetí si vypracovali náskok. Přišli o něj za dvacet vteřin. Král vybojoval kotouč a bylo to 3:3.

Ve druhé třetině Rokycany přidaly čtvrtý gól a poprvé na tom byly lépe. Soupeř brzy vyrovnal, ale SKP narostla křídla. Po spolupráci Jonáš, Koukolík vstřelil dvě branky a Klabava se položila. ´Hosté´ (tak byli policisté v zápise vedeni) přidali další dvě branky, aby protivník těsně před koncem snížil na 5:8.

Ve třetí části hry SKP při početní nevýhodě (vyloučen Král) dovolil soupeři snížit. Sám Král po návratu z trestné lavice pak zvýšil na 6:9. V této době už Rokycany hrály na udržení vítězství a snažily se držet kotouč mimo obrannou třetinu. Soupeř se však nevzdával a stále bojoval. Dvě minuty před koncem dokázal snížit na konečných 7:9.

Utkání bylo pro diváky velmi atraktivní vzhledem k počtu šestnácti vstřelených branek a velmi vyrovnanému průběhu.

Branky SKP: Koukolík 3, Král 2, Mareš, Hron, Kaiser, Adamec.

Asistence: Jonáš 5, Mareš 2, Král, Adamec, Hron, Koukolík.

SKP Rokycany HC Tachov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1). Proti loňskému finalistovi, celku HC Tachov, nastupovali hokejisté policejního oddílu v minulém kole.

Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané, a oba celky se snažily nedovolit soupeři skórovat po vlastních chybách. Hra se přelévala mezi oběma brankáři bez vyložených šancí. Až dvě minuty před koncem třetiny Rokycany šly do vedení Brožíkem po přihrávce Adamce. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Ve druhé třetině byla hra opět naprosto vyrovnaná a aktéři si počínali velmi čistě. Během první třetiny byl vyloučen pouze jeden hráč na každé straně. Ve druhé části dokonce nemusel na lavici hanby nikdo! V polovině této části Adamec po přihrávce Hrona zvýšil na 2:0. Do konce třetiny se stav nezměnil.

V závěrečné pasáži si SKP počínal takticky na úrovni. Soupeř se však nevzdával a neustále dobýval svatyni domácích. S ohledem na perfektní zákroky brankáře Kožiny se mu nedařilo skórovat. Tachovská ofenziva vyvrcholil dvě minuty před koncem utkání, kdy se hostům podařilo snížit na 2:1. Zkušené domácí mužstvo si pak závěr pohlídalo a dovedlo utkání do vítězného konce.

Branky SKP: Brožík, Adamec.

Asistence: Adamec, Hron.

Vyloučení 2:3.

Sestava SKP Rokycany: Kožina, Kočí, Blumentritt, Mareš, Adamec, Beran, Krajči, Vlček, Koukolík Petr, Král, Jonáš, Hron, Brožík.

Zde je aktuální pořadí, které ale může doznat změn. Proslýchá se, že týmu HC K Plzeň měla být zkontumována některá střetnutí (kvůli nesrovnalostem v registračních průkazech).

12.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.