Byl to hlavně urputný boj, než oku lahodící hokej. Přesto si v pátečním utkání 23. kola hokejové extraligy fanoušek v Třinci přišel na své. Ze dvou bodů se po vítězství 3:2 nad Plzní radovali domácí, když o jejich výhře 3:2 nad Plzní rozhodl v první minutě prodloužení Polák.

„Věřil jsem si. Když proti mně Pöpperle vystrčil hokejku, tak jsem vystřelil mezi nohy,“ popsal vítěznou branku Vojtěch Polák.

Velkou měrou přispěl ke dvěma bodům gólman Ocelářů Hamerlík, který přiváděli chvílemi plzeňské hráče k šílenství. „Peter podal excelentní výkon a měl hlavní podíl na našem vítězství,“ vyzdvihl výkon brankáře kouč Třince Břetislav Kopřiva.

„Bylo to těžké utkání, Plzeň byla aktivní, šlo na mě mnoho střel. Na druhé straně je to dobře, aspoň jsem si zachytal, navíc jsme vyhráli,“ těšilo Hamerlíka.

V úvodu to přitom vypadalo, že Slezané snad ani vyhrát nemohou. Třinec otočil utkání v přesilovkách, ale vedení neudržel. „Vstup do utkání jsme měli velice špatný. Chyběl větší pohyb, navíc jsme nereagovali na hru Plzně, k tomu vázla kombinace. Museli jsme proto vsadit na bojovnost,“ pokračoval Kopřiva.

Hosté odehráli ve Werk Aréně dobré utkání, ale vylámali si zuby na třineckém ochránci svatyně – Hamerlíkovi. „Dali jsme si cíl, kterým byla aktivní hra od první minuty, což jsme splnili. Bohužel jsme doplatili na starou bolest. Střílíme málo branek. S předvedenou hrou jsem ale spokojen,“ řekl plzeňský kouč Marian Jelínek.

Plzeň tak už popáté v řadě prohrála o gól, z toho potřetí v prodloužení. V neděli čeká indiány západočeské derby, od 17.30 se v plzeňské ČEZ Areně střetnou s karlovarskou Energií.

HC Oceláři Třinec – HC Plzeň 1929 3:2 pp

Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 – 1:0. Muž zápasu: Hamerlík (Třinec). Branky a nahrávky: 38. Balej (Cartelli, Bonk), 42. M. Růžička (Hrabal, Zíb), 61. V. Polák (tr. stř.) – 10. Jan Kovář (Straka, Bomersback), 53. Tvrdík (Jiří Hanzlík). Vyloučení: 8:11, navíc Kohn 5 min. + os. tr. do konce utkání – Benda 5 min. + os. tr. do konce utkání. Využití: 2:2. Rozhodčí: Hradil, Minář – Hlavatý, Tošenovjan. Diváci: 3511.

Třinec: Hamerlík – Zíb, Hrabal, Seman, Malec, Cartelli, Výtisk, od 28. navíc Lojek, Andersons – Balej, Bonk, V. Polák – D. Květoň, Peterek, Martynek – M. Růžička, Polanský, Kohn – od 28. navíc Pospíšil, Kanko, Tomas. Trenéři: Marek a Kopřiva.

Plzeň: Popperle – Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Modrý, Benda, O´ Brien, Dobrovolný, Dresler – Vostřák, Straka, Adamský – Bomersback, Vampola, Tvrdík – Stránský, Heřman, Dvořák – Hvila, J. Kovář, Scofield. Trenéři: Jelínek a Razým.