Působil na nejrůznějších úrovních a teď dělá vedoucího reprezentačního mužsta veteránů. Není divu, že mu jeho svěřenci přijedou ke kulatinám poblahopřát. A jak jinak než prestižním zápasem s výběrem kraje.

Pořadatel a jubilant Schwarz postaví proti českým mistrům světa docela zajímavý a bezpochyby silný tým. Bude složen z osobností hokeje na Plzeňsku a výrazně jsou v něm zastoupeny i Rokycany.

„Předpokládám, že do branky se postaví Pejchar s Bednářem,“ uvedl oslavenec. Před nimi budou bojovat o každý puk Jindřich Setikovský, Hraběta, Nachtman, Jonák, Trachta, Ivan Vlček, Míra, Vlček, Ríša Schwarz, Petr Setikovský, Nový, Razým, Vimr, Kampf, Kalina, Petr i Pavel Koukolíkové, Horáček a Ivo Schwarz. „Mám pocit, že Lasselsberger Plzeň k nám posílá celý realizační tým s výjimkou trenéra Hynka,“ soudí Schwarz.

Předběžná sestava veteránů České republiky slibuje mimořádný společenský i sportovní zážitek.

Účast 4. dubna přislíbili Jaroslav Benák, Milan Chalupa, Eduard Uvíra, Radoslav Svoboda, Drahomír Kadlec, František Kučera, Jiří Veber, Vladimír Martinec, Bohuslav Šťastný, Bohuslav Ebermann, Milan Nový, Pavel Richtr, Richard Farda, Vladimír Kameš, Oldřich Válek, Jiří Kučera a mezi tyče se postaví Oldřich Svoboda.

Ve středudorazí do Rokycan kanonýr Milan Nový, aby dohlédl na scénář prestižní události.

Ze zákulisí hokejového bonbónku
-Sobotníduel si hokejoví fanoušci z celého okresu nenechají ujít. Očekává se zaplněný zimní stadion, a tak je třeba přijít nebo přijet včas.
- Vstupné je lidové – třicet korun a lístek na zápas bude zároveň cenným suvenýrem v podobě barevné fotografie reprezenace veteránů.
- Řízení utkání se ujme trio mužů v pruhovaném. Na tom by něbylo nic mimořádného, kdyby arbitrům nebylo dohomady 205 let!
- Čestné buly prý vhodí celebrity tuzemského hokeje. Mohl by být mezi nimi Karel Gut?
- Pokud bude událost zisková, počítá organizátor Pavel Schwarz s předáním finanční injekce pro klub DDM Rokycany.