Výtečnou formu potvrdily Rokycany v minulém dvoukole. Získaly tři body, když remizovaly s konkurentem z Tábora a nejtěsnějším rozdílem zdolaly Kolín.

HC DAG Rokycany–HC Tábor 4:4 (1:1, 2:2, 1:1) – duel, který byl před svátky na přelomu roku odložen, měl zajímavý náboj. V přímé konfrontaci si to tabulkoví sousedé rozdali o průběžnou druhou pozici. Odpovídal tomu průběh, kdy ani jedna třetina neměla vítěze! Naši borci doháněli ztrátu a povedlo se jim srovnat krok.

Do černého pálili Malý, Valenta a dvakrát se prosadil Nový. Dvě asistence si připsal Pejchar, po jedné Ančinec, Polívka a D. Křížek.

HC DAG Rokycany–Kolín 4:3 (0:0, 3:1, 1:2) – závěrečná čtvrtina startovala soubojem s nevyzpytatelnými Středočechy. Jsou v tabulce čtvrtí a své kvality potvrdili i v Rokycanech. Přestože prohrávali po čtyřiceti minutách rozdílem dvou gólů, podařilo se jim vyrovnat. Až pak zaznamenal HC DAG čtvrtou, a jak se ukázalo, i vítěznou trefu!

Po jednom gólu vsítili Křížek, Pejchar, Malý a Michálek. Dvakrát na gól přihrál Šlauf, jednou Vainar, D. Křížek a Chudý.

Zbývající výsledky: Jindřichův Hradec–Český Krumlov 3:6, Kobra Praha–Nymburk 5:2, Tábor–Příbram 3:3, Velké Popovice–Písek 5:0.

O víkendu: v pátek se DAG Rokycany přesune do Písku a v neděli odpoledne hostí HC Příbram. Začátek je tradičně ve 14.15 hodin a po tomto souboji bude scházet do konce soutěže šest kol.

Průběžné pořadí: v čele jsou Velké Popovice se 41 body. Druhé Rokycany jich nasbíraly 35, třetí Tábor 34, 4. Kolín 31, atd. Páteční protivník HC DAG z Písku klesl na devátou pozici, nedělní soupeř je sedmý.