V jedenáctém kole Západočeské ligy přijeli na zimní stadion do Rokycan hokejisté Meteoru Třemošná.

Borci HK měli sousedovi v tabulce co vracet. Z prvního vzájemného střetnutí odešli poraženi až po nájezdech. Utkání bylo dlouho vyrovnané, přesto opticky více ze hry měli domácí. Vytěžili z toho první branku, když se v 11. minutě trefil Kocman. Elitní lajna Rokycan pokračovala v tlaku a za další tři minuty zdvojnásobila skóre.

Ve druhé části domácí výrazně polevili a Hájek měl více práce než hostující strážce branky. Výsledkem bylo snížení Sedláka a před poslední třetinou zůstalo vše otevřené.

Po necelých třech minutách se prosadil kapitán Martinec a zvýšil na 3:1. Na dramatický konec ještě zadělal Kepka brankou přesně devět minut před koncem. Domácí žádný tlak nepřipustili. Spíše naopak – zůstali aktivnější a výsledkem byl zásah dalšího obránce Hauera, po přihrávce nejproduktivnějšího hráče ligy Geltnera.

„Za tři body jsme určitě rádi. Nerodily se lehce, ale utkání jsme si sami zkomplikovali, protože jsme ve druhé třetině přestali bruslit,“ krátce zhodnotil duel střelec vítězné branky Lukáš Martinec.

HC Rokycany - Meteor Třemošná 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Kocman (Švík), 14. Kocman (Švík, Geltner), 43. Martinec, 55. Hauer (Geltner) – 26. Sedlák (Šibra), 51. Kepka (Sedláček).

Rozhodčí: Ota Martinec – Lukáš Matys, Vít Hrůza.

Sestava Rokycan: Hájek – Martinec, Zajíček, Beran, Hauer, Soukup – Kocman, Geltner, Švík, Karbulka, Koc, Pondělík, Nový, Vajner.