Meziříčí neuneslo porážku

ROKYCANY - Hokejisté HC DAG Rokycany srovnali v neděli večer stav série prvního kola play–off druhé ligy na 1:1. Ve druhém utkání totiž porazili Velké Meziříčí 5:1.

3.3.2008 2

Rokycanští druholigoví hokejisté porazili v neděli Velké Meziříčí 5:1 a srovnmali stav série na 1:1. Hosté prohru neunesli a vyvolali několik bitek. Foto: Dominik Géc

Lví podíl na výhře měl Jan Švík, bývalý extraligista Plzně, který zaznamenal čistý hattrick. Hokejisté z Vysočiny prohru psychicky neunesli.

HC DAG Rokycany - HHK Velké Meziříčí 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Kovařík (Kreuzman, Švík), 11. Pavlis (Špaček), 24. Švík (Tureček), 35. Švík (Dorňák), 43. Švík (Bednář) - 42. Pálka (Adamec, Krča)

Do nedělního střetnutí vstoupili domácí borci jako vichřice Emma, která o den dříve postihla Rokycansko. Už ve druhé minutě otevřel skóre kapitán Martin Kovářík. Hrálo se tvrdě, ale čistě a tentokrát tento styl vyhovoval borcům HC DAG.

Rokycany nenechaly soupeři ani metr ledu a VelMezu se přestalo dařit. V jedenácté minutě zvýšil stav na 2:0 Pavlis a diváci už tušili, že tentokrát domácí neprohrají.

V prostřední části měli opět více ze hry hokejisté HC DAG. Ve 24. minutě poprvé skóroval Švík, který o jedenáct minut později zvyšoval na 4:0.
Na začátku poslední třetiny sice hosté snížili, jenže Švík svým třetím gólem v utkání vsítil pátou branku Rokycan.

Hosté se už zmohli jen na vyvolávání bitek, provokování a hrubé fauly. Hokejisté VelMezu jednoduše neudrželi nervy na uzdě. Půl minuty před koncem navíc jeden z protivníků likvidačním faulem zaútočil na domácího Bednáře, kterého museli spoluhráči doslova donést na střídačku. Následovala další bitka a ani diváci nezůstali v projevech nespokojenosti pozadu, když zasypali hokejisty Meziříčí nadávkami a prázdnými kelímky od piva.

Už v pondělí se vypraví naši borci za soupeřem. Vzhledem k sobotní prohře musejí absolvovat 240 kilometrů dlouhou cestu do Meziříčí znovu ještě ve středu. Pokud dvakrát na Vysočině uspějí, postupují do dalšího kola. Pokud uspějí jen jednou, rozhodovat se bude o vítězi první série play–off v sobotu v Rokycanech.

Ostatní výsledky:
HC ZVVZ Milevsko - HC Jablonečtí Vlci 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Štefan (Krejčí), 6. Šperger (Hamerle, Šulčík), 23. Filipi (Votruba), 40. Štych (Suchánek), 42. Šulčík (Hamerle), 49. Šperger (Hamerle), 56. Štefan (Pitel, Krejčí) - 2. Šesták (Malinský)

IHC Písek - HC Klatovy 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 19. Řehoř (Míka), 47. Vondřich (Kica), 50. Novák, 56. Řehoř (Vondřich) - 43. Kuželík

HC Chrudim - HC Baník Sokolov 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Stavenský (Horák, Buchal), 9. Polák, 36. Potůček (Polák), 38. Kuncl (Bělohlávek), 58. Beránek (Žák) - 28. Zucker (Toms), 29. Zucker (Nový), 58. Kukla

HC Benátky nad Jizerou - HC Junior Mělník 8:1 (2:1, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Kocman (Jakeš , Mařík), 9. Zajíček (Weiss, Skořepa), 25. Jakeš (Nedbal), 38. Stehno (Kadeřábek, Tondr), 39. Jakeš (Klaban), 43. Skořepa (Kristek), 48. Tondr (Skořepa), 52. Kadeřábek (Tondr) - 19. R. Kala (Pekárek)

HC Řisuty - HC Tábor 2:3 po prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 55. Hegenbart, 59. Scherzl - 4. Kupec, 13. Kupec, 63. Mrkvička

HC Děčín - HC Spartak Pelhřimov 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. Sádovský (Havlíček), 13. Kučera ( Stibor), 36. Havlíček (Tomeček), 48. Stibor (Stezka, Luka), 54. Chvátal (Preussler), 59. Tomeček (Stibor, Sádovský) - 20. Němec (Meloun), 24. Hrbatý, 32. Meloun (Plachý), 44. Beránek (Plch)

HC Klášterec nad Ohří - NED Hockey Nymburk 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Vrtek (Kadlec), 35. Vrtek (Kadlec), 44. Novák (Suk, Panocha) - 29. Toma, 43. Kříž (Nýč)

Autor: Daniel Géc

3.3.2008 VSTUP DO DISKUSE 2

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Plzeň schválila novou vyhlášku proti hazardu

Florbalové týmy gymnázia a Jižního hrály krajské finále

Rokycany – Hala gymnázia patřila aktérům florbalového turnaje škol. Krajské finále oslovilo kluky i děvčata ze šestých a sedmých tříd regionu, přičemž vítězové si zajistili postup do republikové kvalifikace (24. ledna v Plzni).

Sluchově postižení se opět sejdou

Rokycany – Poradní den, který pořádá Místní organizace sluchově postižených Rokycany jednou měsíčně, se mimořádně posouvá už na úterý 19. prosince.