1/8

Roman Čechmánek: Medaili už nemá, nelpí na věcech

close Olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek. info Zdroj: Deník/Libor Kopl zoom_in Olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek.

Na slavném olympijském turnaji neodchytal ani minutu, jeho úkolem bylo krýt záda Dominiku Haškovi. Přesto Roman Čechmánek, někdejší hvězda neporazitelné vsetínské dynastie, na Nagano rád vzpomíná. I pro něj šlo o přelom v kariéře. „Když jsem viděl ty nejlepší hráče, snažil jsem se jim přizpůsobit. Změnila se moje tréninková morálka a příprava na samotný trénink a posléze i na utkání, což se v následujících sezonách projevilo tím, že jsem byl více konkurenceschopný. Dělal jsem drobné věci, které běžný fanoušek a divák nevidí. Pokud se člověk zlepšovat, začne na nich pracovat, aby byl lepší, což byl i můj případ,“ líčí Čechmánek.

Zároveň však nepatří k lidem, kteří by se obklopovali trofejemi z hráčských let. Nemá už prý ani naganskou medaili. „Nejsem žádný sběratel, nelpím na věcech, které bych si měl nechávat. I proto doma skoro nic nemám. Většinu artefaktů mají sběratelé,“ říká bývalý gólman. Ten si užil se vším všudy nedávný exhibiční duel někdejších hvězd v pražské O2 areně. „Šlo o to, že jsme se s kluky, které běžně nevidím, po letech zase potkali. Vídáme se opravdu velmi sporadicky, takže z toho společenského života bylo super, že jsme se mohli zase vidět a zavzpomínat nejen na Nagano. Pobavit se o tom, jakým směrem se hokej vyvíjí, kam se ubírá český hokej. Co v něm vidíme pozitivního, co negativního, kde je dobré více pracovat,“ uzavřel Čechmánek.

loading
arrow_left Předchozí
1/8
Další arrow_right