Do zápasu 30. extraligového kola už zasáhl uzdravený útočník Škody Plzeň Sebastián Malát, ale kvůli viróze ze sestavy vypadli obránce Marek Baránek a brankář Miroslav Svoboda. Dominikovi Pavlátovi proto kryl záda gólman Jakub Vondraš.

Domácí Sparta nakročila ke třem bodům už v prvních minutách zápasu.

V 5. minutě tečoval Forman Horákovu střelu do plzeňské branky – 1:0. První gól Sparty padl čtyři vteřiny po vypršení dvouminutového trestu Jakuba Poura.

O minutu později opět skončil puk za Pavlátovými zády, ale video potvrdilo posunutou branku.

Vzápětí však znovu Forman tečoval tentokrát Sobotkovu dělovku za Pavláta – 2:0.

Obránce Petr Zámorský před brankářem Miroslavem Svobodou.
Poslední zápas před Vánoci na Spartě? Těším se, prohlašuje obránce Zámorský

Na další gól čekali diváci v O2 Aréně až do 35. minuty, kdy Řepík proměnil trestné střílení za faul obránce Plzně Jana Piskáčka – 3:0.

Za dvě třetiny vystřelili hosté na branku Kováře pouze osmkrát. Plzeňští hokejisté propadali i ve statistice vyhraných buly.

Ve třetí části hry už nepadl žádný gól, a tak Škoda Plzeň prohrála 0:3. Pro svěřence trenéra Petra Kořínka to byla třetí porážka za sebou.

Ve vzájemných zápasech Sparty a Plzně tak nadále vyhrávají domácí, protože ve 4. kole v Praze zvítězila Sparta 3:2 a v 17. kole se radovala Plzeň z výsledku 4:0.

Další zápas mají plzeňští hráči na programu v pondělí 26. prosince od 16.30 hodin, kdy doma hostí v derby Energii Karlovy Vary.

Plzeňský útočník Filip Suchý se marně snaží překonat Dominika Frodla v brance Pardubic.
Virózou oslabená Plzeň ztroskotala na Frodlovi