Plzeň už se Strakou doma podlehla Litvínovu

Plzeň /FOTOGALERIE/ - Hokejisté HC Plzeň 1929 prohráli potřetí v řadě, tentokrát s Litvínovem 4:5.

4.10.2009

Ze zápasu 12. kola hokejové extraligy Plzeň (v bílém) - Litvínov 4:5.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Ani návrat Martina Straky do plzeňské sestavy po čtyřzápasové pauze zaviněné zraněním nezabránil dalšímu výpadku modrobílých. Náčelník sice vstřelil gól a na dva přihrál, jeho tým přesto prohrál s Litvínovem 4:5 a po pátečním debaklu v Karlových Varech se dočkal první domácí porážky v normální hrací době.

Zápas dvanáctého extraligového dějství na západě Čech měl hodně divoký průběh. Plzeň otevřela bleskově skóre. Po deseti vteřinách se trefil Bomersback a vyšvihl se do čela extraligových rychlopalníků. Zároveň se však strhla pro domácí téměř zničující přestřelka.

Po 36 vteřinách bylo srovnáno. Nájezd dva na jednoho zakončil švihem Černý. V třetí minutě přidal druhý gól hostů z trestného střílení Lukeš, kterého v brejku lehce atakoval Hanzlík. A v šesté minutě vedl Litvínov už o dvě branky. Předtím se sice musel činit hostující gólman Jaroslav Hübl, ale odolal. Naopak z protiútoku Jánský prostřelil Francouze.

„Na úvod jsme si připadali jako ve snu, z něhož nás ale hosté zase rychle probrali,“ říkal trenér Marian Jelínek. „Nedokázali jsme totiž čelit jejich agresivní hře, pouštěli je do brejků.“

Straka sice dorážkou proměnil třetí plzeňskou přesilovku, ale domácí radost trvala ani ne půl minuty. Ujalo se totiž nahození Majdana po otočce. „Tohle bláznění musí přestat. Je třeba se znovu soustředit na defenzivu, celé mužstvo,“ důrazně prohlásil šéf Plzně.

Dobu léčení si z možného měsícě zkrátil na půlku. „Jsem v pořádku, vynechával jsem jen buly,“ komentoval Straka svůj zdravotní stav.

Indiáni podporovaní fanoušky se nevzdávali a v prostřední části srovnali krok. Kombinaci přesilovkového komanda zakončoval vždy Vlasák, vybídnutý Strakou. Poprvé při hře pět na tři a v závěru třetiny i ve výhodě o jednoho muže.

Jenže v úvodu třetí části využili přesilovku také Litvínov. „Vyšla nám první třetiny, pak jsme se ale nekázní o náskok připravili. Za pátý gól jsme byli hodně rádi ,“ říkal explzeňský trenér Jiří Kučera. „Minulost je pasé, teď jsem koučem Litvínova.“

Domácí snahu o zvrat zbrzdil pětiminutový trest Mezeie. V oslabení nasadil k brejku Adamský, ale zahákovaný nezakončil. Na konec hráli indiáni ještě přesilovku umocněnou odvoláním brankáře, alespoň na bod jako v předchozích třech domácích vystoupeních ale nedosáhli.

Plzeň duelem s Litvínovem načala třízápasovou sérii na domácím ledě. Už v úterý na ČEZ Arenu zaútočí Sparta.

Plzeň - Litvínov 4:5

Třetiny: 2:4, 2:0, 0:1. Muž zápasu: Straka. Branky a nahrávky: 1. Bomersback, 16. Straka (Benda, Modrý), 33. Vlasák (Straka, Bomersback), 40. Vlasák (Straka, Modrý) – 1. Černý (V. Hübl, Gureň), 3. Lukeš (TS), 6. Jánský (Kroupa), 17. Majdan (Punčochář), 43. Lukeš (Reichel). Rozhodčí: Jeřábek, Husička – Čech, Vengrin. Vyloučení: 5:11, navíc Mezei (PLZ) 5 min. a do konce, využití: 3:1. Diváků: 5881.

Plzeň: Francouz – Benda, Modrý, Benák, Hanzlík, Dresler, O´Brien, Mezei – Bomersback, Straka, Vlasák – Adamský, Vampola, Tvrdík – Scofield, Kovář, Matějovský – Kracík, Heřman, Dvořák. Trenér: Jelínek.

Litvínov: J. Hübl – Kroupa, Kubát, Skuhrovec, Punčochář, Švarný, Gureň – Jánský, Reichel, Lukeš – Černý, V. Hübl, Jenáček – Majdan, Vopat, Trávníček – Bojer, Bernát, Heinisch. Trenér: Kučera.

Autor: Karel Sopr

4.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
KLUCI ZE ZŠ JIŽNÍ PŘEDMĚSTÍ (černé dresy) vyhráli včera okresní finále ZŠ v házené. V semifinále zdolali vrstevníky  z  devítiletky TGM (v modrém) 5:4.

Jižní předměstí mělo pevné nervy

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Házenkáři učinili z poháru s Duklou parádní podívanou

Rokycany – Třetí kolo Českého poháru se v úterním večeru proměnilo v obrovský svátek házené!

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Břasy - Prezident dekoroval obec Břasy prezidentskou stuhou a poté z rukou starosty Miroslava Kroce převzal dárek v podobě regionálních potravin a výrobků.

Mirošov - TřeŤáci z mirošovské devítiletky vyrazili ve středu dopoledne na dopravní hřiště v Rokycanech. Kluci a holky si vyzkoušeli jak samotnou jízdu na kole nebo koloběžce, tak i své znalosti v učebně.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.