Oba týmy měly problémy se sestavou, protože na marodce se nachází hned několik opor. Hosté přijeli bez Straky a Pöpperleho. V domácím celku byla situace ještě horší, protože scházeli Leinonen, Holub, Plodek, Hlaváč, Bartovič, Podkonický a dlouhodobě zraněný Harant. Místo nich dostali šanci hráči z Benátek – Kolmann, Bárta a Skořepa.

Bílí Tygři vstoupili do zápasu dobře, už v 3. minutě po akci Nedvěda skóroval bekhendem Klimenta. Liberec mohl své vedení zvýšit, ale v 12. min. se při liberecké přesilovce vyznamenal plzeňský gólman Francouz, který s velkým štěstím vyrazil střely Blatného a Rýgla.

V druhé třetině už začali více kousat Západočeši. Brankář Fikrt si v 24. min. poradil se šancemi Scofielda a Vlasáka. V 28. v oslabení při vyloučení Jareše však nestačil na teč Tvrdíka po Hanzlíkově nahození od modré čáry – 1:1.V 34. Liberečtí inkasovali podruhé, po pěkné akci Vlasáka zakončil u tyčky zcela volný Bomersback – 1:2.

V úvodu třetí třetiny zaveleli k libereckému náporu netradiční členové sestavy, šance Bárty a Skořepy ale zůstaly bez využití. Krátce poté následovala domácí přesilovka po vyloučení plzeňského Dvořáka a Kašpařík využil Hunkesova nahození k protlačení puku do Francouzovy branky – 2:2.

Při další přesilovce Tygrů v 46. min. zkoumali rozhodčí video po ráně Nedvěda, která zazvonila o horní tyč, gól to nakonec podle očekávání nebyl. Liberec však nepolevoval v tlaku, toužil po vítězné brance. Francouz zlikvidoval rány Nedorosta i Skořepy. Na druhé straně rozehřál Fikrta Vampola. V této fázi zápasu se hrál oboustranně velice pohledný hokej, kvitovaný často aplausem obou diváckých táborů.

Druhou velkou šanci už ale hosté využili. Před Firkta se dostal volný Bomersback a pod tělem domácího brankáře poslal kotouč do sítě – 2:3. Byl to nakonec rozhodující gól.

Jednu z posledních větších šanci Liberce měl po Kašpaříkově přihrávce Víšek, mířil však nad branku. V čase 57:21 zůstal Fikrt na střídačce a ve hře bez brankáře docílili Tygři branky. Nebyla ale uznána, hra už byla předtím přerušena poté, co bylbrankář Francouzzasažen pukem do masky.

Půl minuty před koncem pečetil výhru Plzně gólem do prázdné branky Adamský.

Liberec - Plzeň 2:4

Třetiny: 1:0, 0:2, 1:2. Muž zápasu: Bomersback.Branky a nahrávky: 3. Klimenta (Hunkes, Nedvěd), 44. Kašpařík (Víšek, Hunkes) – 28. Tvrdík (Hanzlík, Scofield), 34. Bomersback (Vlasák, Kracík), 50. Bomersback (Vlasák, Kracík), 60. Adamský (Vampola). Rozhodčí: Jebavý, Souček – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 5548.
Liberec: Fikrt – Čakajík, Rýgl, Derner, Hunkes, Jareš, Moravec, Kolmann – Klimenta, Nedvěd, Blatný – Nedorost, Kašpařík, Víšek – Skořepa, Vantuch, Špaček – Bárta, Dušek, Ondřej. Trenér: Kalous.
Plzeň: Francouz – O´Brien, Modrý, Benák, Hanzlík, Dresler, Mezei, Dobrovolný – Bomersback, Kracík, Vlasák – Scofield, Vampola, Tvrdík – Dvořák, Benda, Adamský – Kubica, Heřman, Matějovský – Stránský. Trenér: Jelínek.