Oba naši zástupci v hokejovém krajském přeboru se potkali na promrzlém zimním stadionu.
HK Rokycany – SKP Rokycany 9:2 ( 3:0, 3:0, 3:2 ). Očekávané městské derby bylo vyrovnané pouze úvodních několik desítek sekund. To hráči SKP ještě stačili bruslit a plnit obranné úkoly. Na konci třetí minuty byl však za krosček vyloučen hostující Jonáš a domácí hned úvodní přesilovku využili na vstřelení vedoucího gólu. Než se policisté vzpamatovali, už za 23 vteřin svítil na tabuli stav 2:0. Klasické ´slepené´ branky určily další vývoj utkání, i když poražení jsou přesvědčeni, že rozhodčí chybovali a góly padly z ofsajdových pozic. Domácí byli se stavem i hrou spokojeni. Borci SKP se sice snažili, ale na lídra soutěže nenašli správný recept. V úvodní třetině se skóre měnilo ještě jednou, a to v době, kdy si opět odpykával trest Jonáš. HK zužitkoval i druhou přesilovou hru.

Ve druhé třetině hostující celek SKP přidal na bojovnosti. Domácí ovšem kontrolovali vývoj utkání, vypracovali si řadu střeleckých příležitostí, které však většinou zůstaly nevyužity. Hra byla poznamenána řadou osobních soubojů i množstvím faulů, které hlavní rozhodčí trestal a udělil celkem 10 meších trestů (poměr 4:6). Tím však trpěla úroveň hry, neboť byla často přerušována a rozdrobena do krátkých časových intervalů.
V poslední třetině se oba kolektivy uklidnily. Domácí postupně zvýšili vedení až na rozdíl osmi branek ale dovolili „hostům“ v 56. minutě vstřelit dvě branky a kosmeticky zmírnit skóre. Navíc útočník SKP neproměnil samostatný nájezd. Poslední slovo však patřilo HK, když po zahozeném trestném střílení účet derby podtrhl devátou brankou vedoucího celku soutěže Zajíček.

Branky: Holý, Bednář a Šindelář po 2, Chudý, Zikmund a Zajíček po jedné – Koukolík a Špinka.
Asistence: Holý 3, Šindelář a Kovář po 2, Fiala, Nový a Hofrajtr po 1 – Šimonovský a Beran . Na vyloučené to skončilo 7:13.
Sestava SKP: Hájek, Blumentritt, Peleška, Špinka, Beran, Adamec, Krajči, Šilhánek, Lorenc, Král, Hron, Řapek, Kaiser, Vrba, Petr Koukolík, Šimonovský a Jonáš

Příští utkání: v sobotu 11. února od 15.45 Meteor Třemošná – HK Rokycany.
V sedmnáct hodin si to SKP rozdá na rokycanském ledě s Apollem Kaznějov.