Karty jsou v republikové soutěži rozdány naprosto čitelně. Naši zástupci drží nejtěsnější náskok před Kolínem, což by je opravňovalo k postupu do play–off. Pokud šestnácté místo neudrží, sezona pro ně končí. „Nejslabší čtyři týmy už nepokračují, přičemž dvojice outsiderů sestupuje do příslušných krajských přeborů,“ objasnil systém lodivod Průmstavu Vladimír Bednář. Jasné je, že Černého Petra drží v ruce Kobra Praha a Roudnice nad Labem.
Rokycany minule cestovaly na jih a podle očekávání se vracely s prázdnou.

Písek–HC Průmstav Develop Rokycany 7:3 (3:0,1:1, 3:2) – hned v úvodu utkání Petr Kica skóroval po nahození kotouče na branku. K překvapení všech skončil kotouč za zády Mitáčka, a tak po 32 vteřinách na ukazateli skóre svítilo 1:0. O chvíli později od modré pálil Bílek, ale jeho pokus zlikvidoval hostující brankář lapačkou. I nadále se hrálo v obranném pásmu hostů. Po divokém úvodu se hra uklidnila. V sedmé minutě Písečtí vystřelili na Mitáčka třikrát, ale ani jedna ze střel nebyla nebezpečného charakteru.

Na začátku deváté minuty si připsal první zákrok také Pinkas, když Metlička pálil od modré. Poté se Kreuzman snažil překvapit domácího gólmana z nulového úhlu, ten si však tyčku pohlídal. O minutu později nedokázali hosté překonat ležícího Pinkase. Na začátku dvanácté minuty si Petr Kica připsal druhý gól, když ranou zblízka prostřelil hostujícího brankáře. Za další minutu zahrozili také hosté, Zikmund nadvakrát nepřekonal domácího gólmana. Na opačné straně bekhendový pokus Míky mířil těsně vedle branky.

V sedmnácté minutě se sám před Mitáčkem ocitl Bláha, ale kotouč mu utekl z hole. Poté hostující Kovář zaměstnal Pinkase, ten však svůj tým podržel. O minutu později zvýšili domácí už na 3:0. Za bezmocného Mitáčka kotouč do branky dotlačil Roman Novotný. V devatenácté minutě mohl Kica dokonat svůj hattrick, ale puk mu sklouznul z hokejky.

V úvodu druhé třetiny střílel zblízka Kreuzman, Pinkas střelu vytěsnil do rohu kluziště. Hosté hráli aktivně a vynutili si početní výhodu, ovšem domácí dobře bránili střední pásmo a rokycanské hráče k žádné příležitosti nepustili. V páté minutě se poprvé prosadili i hosté. Pavel Metlička se ocitl sám před brankářem a přesnou střelou k tyči snížil na 3:1.

O tři minuty později zavezl puk do písecké třetiny aktivní Metlička, ale zákrokem hokejkou Procházka zamezil hostům ve skórování. V následné přesilové hře Píseckých byla branka Mitáčka neustále pod palbou, vstřelit branku však domácí nedokázali. Po skončení početní výhody se hrálo v obranném pásmu Rokycan.s Ve 35. minutě unikli hostující obraně Hovora s Kalečíkem, akci překombinovali. O minutu později se však Jihočeši dočkali. David Míka se nejlépe zorientoval ve skrumáži hráčů před Mitáčkem. O dvě minuty později se píseckou obranou prodral Metlička, zakončit nedokázal.

Na začátku třetí třetiny začali aktivněji hosté a jejich snaha byla korunována gólem. Pavel Metlička se štěstím prostřelil Pinkase. O chvíli později zastavil Michálka ve skórování ofsajd. O dvě minuty později hosté nabídli Píseckým přesilovou hru 5:3 v trvání osmdesáti osmi vteřin. Svoboda pálil od modré, Mitáček jeho pokus vyrazil do ochranné sítě. Přesto protivník zvýšil na 5:2, když se trefil Pavel Procházka střelou k levé tyči.

O tři minuty později Bláha střílel z úhlu, pokus si Mitáček pohlídal. Červenat se ale musel vzápětí, neboť přihrál Slavíkovi, který prostřelil nešťastného brankáře mezi betony. O minutu později Míka z prostoru mezi kruhy střílel k tyči, Mitáček byl pozorný. V padesáté páté minutě se prosadil po sérii střel David Míka.

Hostující brankář působil nejistým dojmem a většinu střel vyrážel před sebe. Na začátku padesáté páté minutě zkorigovali hosté na 7:3. Závaru před Pinkasovou brankou dokázal využít Aleš Hofrajtr. V poslední minutě utkání mohl Novák zvýšit náskok na 8:3, ale Mitáčkovu klec přestřelil.

Branky a nahrávky: 1. Kica (Ježek), 12. Kica (Míka, Burkoň), 18. Novotný (Mošovský, Vondřich), 36. Míka (Kica), 47. Procházka P. (Hovora, Novák), 52. Slavík (Mošovský), 55. Míka (Svoboda, Kica).

Rozhodčí: Pražák - Novák, Vavruška. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0.

Rokycany: Mitáček - Kovařík, Vainar, Hofrajr, Chudý, Ančinec, Bednář, Metlička, Kreuzman, Zikmund, Kašpar, Sýkora, Cereperko, Šlauf, Michálek, Kovář