Ve středuvečer měla druhá hokejová liga na pořadu třetí kolo. Rokycanští hokejisté HC DAG hostili Klášterec nad Ohří, který okupoval čtvrté místo. Podívejme se ovšem na druhé dějství ve skupině Západ. Naši hokejisté podlehli Řisutům 4:5. Sice měli více ze hry, ale hokej se hraje na branky.

Nováček z Litoměřic se utkal s Děčínem. Hosté poslali do Litoměřic své dvě velké opory - brankáře Volkeho a útočníka Gottfrieda. V samotném utkání to však nebylo vůbec znát, protože Děčínští si na soupeři smlsli a odvezli si domů všechny tři body za výhru 4:1. Hattrickem se na tomto vítězství podílel nový hráč v děčínském dresu Lukáš Gergel, posila z Mostu. Jeho spoluhráč Divíšek si také připsal pomyslný „hattrick“, ale oproti střelci Gergelovi ho zaznamenal v přihrávkách.

Nejvyšším brankovým rozdílem skončilo utkání Mělníka a Vlků z Jablonce. Byl to ale právě Mělník, kdo ve čtvrté minutě otevřel účet zápasu. O gól se postarala nová akvizice z Mladé Boleslavi Patrik Beck. Junior držel s Jabloneckými vyrovnanou partii do 36. minuty, kdy se naplno rozjel hostující brankonstroj, který se zastavil až na čísle sedm. Na výhře 7:1 se dvěma brankami podílel Marek Pabiška, tři body si připsal Michal Nevyhoštěný, který jinak nastupuje za Vrchlabí.

Klášterec na domácím kluzišti celkem hladce přehrál Klatovy 5:2. Pražská Kobra utrpěla před domácími příznivci debakl 0:7 od Roudnice nad Labem. Roudničtí borci, kteří v kvalifikaci o ligu přehráli Rokycany, mají podle zákulisních informací finanční problémy. Očekávaná finanční injekce od města nedorazila, a tak manažeři doufají, že se jim podaří udržet nad propastí bankrotu. Další západočeši - Baník Sokolov - zaznamenali první porážku. Podlehli Slanému těsně 3:4.